Három különböző érmével dobunk. Mekkora a valószínűsége a következő állításoknak? Többi lent!


A: A kétszázforintoson a "fej" van felül, a húszforintoson és az ötforintoson írás.

B: Egy érmén fej van felül, kettőn írás.

C: Legalább két érmének egforma oldala (fej-fej vagy írás-írás) van felül.



#matematika #Valószínűségi kisérletek és számítások
2014. nov. 4. 15:49
 1/2 anonim ***** válasza:

A: 1/8. 1/2, hogy a 200-ason fej, 1/2, hogy a 20-ason iras es 1/2, hogy az 5-oson iras. Annak, hogy a 3 egyszerre teljesul, 1/2 * 1/2 * 1/2 = 1/8

B: kivalasztunk egy ermet, amin aztan fej lesz felul. Ezt 3-felekeppen tehetjuk meg. Aztan az A kerdes alapjan megkeressuk annak a valoszinuseget, hogy ezen az ermen fej, a masik ketton iras lesz. Ez meg mindig 1/8. Tehat osszesen 3*1/8=3/8.

C: 1. Harom ermebol 2 mindenkeppen ugyanarra az oldalara esik.

2014. nov. 4. 16:00
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ !
2014. nov. 4. 16:06