Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Segitene valaki ebben a matek...

Segitene valaki ebben a matek feladatban? (belső művelet, mátrix)

Figyelt kérdés

Jelöljük M-el az összes (a b c d) (2x2 -es mátrix) alakú mátrixok halmazát, melyekre a,b,c,d eleme R és ad nem egyenelő bc.Legyen A=(3 -1 4 2) (2x2), B=(-2 0 -5 -1) (2x2).


Igazoljuk, hogy a mátrixok szorzása belső művelet M-ben és M egy nem kommutativ csoport erre a múveletre vonatkoztatva.


(Igazából ezt a belső műveletesdit nem nagyon értem, utána néztem interneten nagyjából értem, de ilyen mátrixos példával nem találkoztam szóval ezzel nemtudom mit kell kezdeni)


2014. nov. 4. 16:18
 1/3 anonim ***** válasza:
Azt kell megmutatnod, hogy ha 2 M-beli matrixot osszeszorzol, akkor egy M-beli matrixot kapsz, +hogy a matrixszorzas asszociativ, van egyseg, van inverz, de nem kommutativ. Ha a determinansok szorzastetelet ismered, akkor meg is van az elso fele, ha nem, szorozd ossze az (a b c d) M-beli matrixot az (e f g h)-val (szinten M-beli), ird fel a determinansat, es mutasd meg, hogy nem 0. Az asszociativitashoz szorozd ossze az (a b c d), (e, f g h) es (i j k l) matrixokat ketfelekeppen zarojelezve, es vedd eszre, hogy ugyanaz az eredmeny. egysegnek jo az (1 0 0 1), inverzet a szokasos keplettel szamolsz, majd megallapitod, hogy annak se 0 a determinansa, a kommutativitasra ellenpeldanak jo az (1 0 0 0) es a (0 1 0 0).
2014. nov. 4. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
mit jelent az hogy "(a b c d) M-beli matrixot) "? Vagy nincs jelentősége annak hogy "M-beli mátrix"-nak? össze kell szorozni a két mátrixot aztán kiszámolni a determinánsát?
2014. nov. 4. 17:42
 3/3 anonim ***** válasza:
Azert fontos, hogy M-beli, mert innen van egy osszefuggesed a determinansra. Ha nem lenne M-beli, kiszamolnad a szorzat determinansat, kapnal egy kifejezest sok betuvel, de semmi nem garantalna, hogy nem 0.
2014. nov. 4. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!