Hogy kell megoldani ezt a másodfokú egyenletet négyzetté alakítással?


X négyzet-6x+8=0

A megoldásnak x1=2 x2=4 kell kijöjjön


2014. nov. 4. 19:32
 1/3 Adrian.Leverkuhn ***** válasza:

Ha teljes négyzetté alakítanád a kifejezést, akkor így nézne ki:


(x-3)^2 -1 = 0


Ez a formula nem nagyon visz közelebb a megoldáshoz, bár ha egy derékszögű koordináta-rendszerben ábrázolod az egyenlet bal oldalát, mint függvényt, akkor már le tudod olvasni a két zérushelyet, azok lesznek az egyenlet gyökei.


Algebrailag a megoldóképletet tudod használni.

2014. nov. 4. 20:10
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Úgy oldottam meg, csak mivel a feladat így volt leírva,azt hittem,hogy rossz :)
2014. nov. 4. 20:17
 3/3 anonim ***** válasza:

Igazából közelebb visz, bár kissé speciális az eset:


(x-3)^2-1=0 | átrakod a -1-et

(x-3)^2 = 1


Az 1 a +-1 négyzete, tehát a négyzet alatt ezt a két számot kell kihozni. Emiatt x1=2 és x2=4


Mindenesetre a szorzattá alakítás tisztább megoldás, csak azt vagy látod, vagy nem ((x-2)*(x-4))

2014. nov. 5. 20:38