Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » SOS! Segítség kéne. A lenti...

SzakálLiliána:D kérdése:

SOS! Segítség kéne. A lenti közmondásokra röviden tudnátok nekem magyarázatot adni?

Figyelt kérdés

1. Amilyen a mosdó olyan a törülköző

2.Elveti a sulykot

3. Vakok között félszemű a király

4. Bolond lyukból bolond szél fúj

(ELŐRE IS KÖSZÖNÖM. :) )



2014. nov. 5. 19:35
 1/4 anonim ***** válasza:

1. ahogyan mi bánunk mással. más is gy bánik velünk

2. Nagyot mond, füllent, hazudik, túlzásra ragadtatja magát

3, Azok között, akik nem értenek valamihez, már annak is tekintélye van, aki kicsit ért a dologhoz

4. Bolond ember csak bolondságot beszélhet

2014. nov. 5. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 chtt ***** válasza:

Érdekes - egy csomó forrás azt hozza az egyesre, amit az #1 is ír, de ti nem érzitek nem odavalónak?

Találtam egy ilyet itt a gyík-on:

"...nem tarom megfelelőnek a "Ahogy te beszélsz mással, úgy beszélnek veled." magyarázatot, ugyanis a mosdó és a törölköző között nincs interakció. Az idézett magyarázat a "Amilyen az 'Adjon Isten', olyan a 'Fogadj Isten'" szólásnak fele meg.

A törölköző és a mosdó állapota a használójára utal, úgy tartja rendben az egyiket, mint a másikat. Koszos, rendetlen asztalon nem lehet tiszta, rendezett munkát végezni... Vagy valami ilyesmi..."


ill. az egyik honlapon pedig ezt:

"Eszembe jutott egy közmondás: „Amilyen a mosdó, olyan törölköző!” Értsd ezt akár arra, hogy amilyen a cipőd, olyan a lakásod, amilyen a lakásod, olyan az udvarod, a kerted, az erkélyed. Amilyen Te vagy, olyan a környezeted."


Ezzel együtt a tanárnak valszeg az a megoldókulcsa van, amit az egyes hozzászóló is írt, szóval nem mondanám, hogy az az igaz, amit én gondolok... viszont, ha olyan a tanár, hogy lehet tőle kérdezni, nincs ellenére, ha valaki gondolkodik, stb., esetleg megkérdezhetnéd tőle, hogy ő mit gondol róla.

:)

2014. nov. 5. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 chtt ***** válasza:

Ó. Nagy Gábor is azt a jelentést írja, de abból legalább értem, hogy jön össze a kettő. (Nekem ebben a formában továbbra sem klappol ez a jelentés, szóval azt hiszem, messzire kerülni fogom a használatát.:))


És akkor Ó. Nagy Gábor: Magyar szólások és közmondások


"Amilyen a mosdó, olyan a törülköző [táj: olyan a kendője; rég: Minő a mosdó, olyan a kendő; Amilyen a kendő, olyan a mosdó; Aminemű mosdót te énnekem tartasz, én is olyan kendőt tenéked] = a) amilyenek hozzánk az emberek, mi is olyanok vagyunk hozzájuk; b) ahogyan mi bánunk mással, más is úgy bánik velünk."

2014. nov. 5. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a gyors válaszokat nagyon sokat segítettetek..:)
2014. nov. 6. 17:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!