Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egy mondát kell írnom Ezzel a...

SzakálLiliána:D kérdése:

Egy mondát kell írnom Ezzel a címmel: "A Mohos-tó keletkezése" Tudnátok nekem tippet adni miről szóljon?

Figyelt kérdés
Nem azt kérem hogy írjátok meg helyettem..:) Hanem azt szeretném kérni hogy segítsetek miről írjak ( Nem kell több 3 mondatnál) Sajnos nekem nem nagyon mennek az ilyenek... Előre is köszönöm ha tudtok segíteni..:))

2014. nov. 6. 17:38
 1/4 anonim ***** válasza:
"Férfiúkról szólj nékem Múzsa, kik sokfelé bolyongtak, s feldúlván a majdani Mohos-tó környékét...." kezdd így! :D
2014. nov. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm..:)) Így fogom kezdeni.. És ezzel a válasszal adtál is nekem egy tippet miről szóljon..:DD Nagyon szépen köszönöm! :))
2014. nov. 6. 18:03
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia !


Írhatod bevezetésképpen: még a történelem előtti időkben történt, amikor sem emberek, sem állatok nem lakták a Földet.

Az istenek vetélkedtek egymással a hatalom megszerzéséért, azért, hogy kinek az akarata szerint alakuljon a bolygó felszíne, éghajlata, ki teremtsen rajta hegyeket, völgyeket, folyókat, tavakat, sivatagokat, erdőket, s majd azokat hogyan népesítsék be az élőlények, hogy a Föld igazán paradicsomi életet biztosítson számukra.

S mondjuk legyen a vetélkedés során két kiemelkedő isten, akik egymásra licitálva elkezdik a teremtés fáradságos munkáját.

Az egyik magas hegyeket alkot, erre a másik egy nagy, a fényben csodálatosan tündöklő tavat varázsol a hegyláncok közé.

De mondjuk bosszúból a hegyeket létrehozó isten megharagszik ezért, és a gyönyörű tó medrét, partját mohossá változtatja......

2014. nov. 6. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm ez nagyon tetszik szerintem kettőt is fogok írni És majd eldöntöm melyik lett jobb...:) Még egyszer köszönöm!!:DD
2014. nov. 6. 19:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!