Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mit jelent számodra a haza?

Mit jelent számodra a haza?

Figyelt kérdés

sziasztok kérlek szépen aki nagylelkű az légyszives segitsen

39,7 fokos a lázam nem tudok gondolkodni se fogalmazást kéne irnom a suliba a cime a fogalmazásnak az h mit jelent számomra a haza ...?

de asse tudom h miket kéne irni

aki jo fogalmazásba/irodalomba kérlek irjatok ide fogalmazást

vannak meghatározások is ...: -őseink emléke

-szabadságunk

-jogaink méltósága

-nagy költöink , müveik

kérlek szépen irjatok

nagyon fontos



#fogalmazás #haza #fontos #számodra #öseink emlékei #szabaságunk #jogaink méltósága #nagy költöink művi
2014. nov. 14. 10:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

(EGy fontos dolog: vajdaságból költöztem fel pestre, ez az én fogalmazásomban érezhető lesz ˇˇ")


Haza, számomra.


Jugoszláviában születtem. Egy hatalmas, erős és csodálatos ország gyermeke vagyok.

Egy nem létező, halott ország gyermeke.

Vajdaságban születtem. Egy magyarlakta város boldog gyermeke vagyok. De nem tartom hazámnak. Mert mire felfoghattam volna, már nem is ott éltem.

Pest. Egy hatalmas nyüzsgő város, és egy idegen ország. Hazám ez? Nevezhetem hazámnak, ha csak bevándorló vagyok? Az iskolában 12 éven át azt hallgattam, hogy magyar vagyok, mert ugye a Nagy-Magyarország is Magyarország.

Az őseim közül sokan nem magyarok. De én annak tartom magam.

Ez a szabadság. Nem az ősök határoznak meg, nem a lakhelyed, hanem hogy melyik az a nemzet akihez hű vagy. Akinek tiszteled a múltját, akire felnézel.

Lehetek valaha mondjuk kanadai, és nevezhetem azt hazámnak?

Miért ne? Ha folyékonyan beszélek angolul, ha hű vagyok ahhoz a néphez, és úgy érzem, az az a nép, amiért feláldoznám magam, akkor mi tiltja meg? Ez nem állampolgárság kérdése, ez a szív kérdése.

Az vagy, aminek tartod magad.


Számomra mit jelent haza? Egy népet, akihez hű lehetek. Nem papírt, nem határokat, hiszen azok megszűnnek. Nem nyelveket, nem tudást, mert az megszerezhető. Nem az ősöket, mert azok emlékei eltűnnek. A háborúban annyi ember halt meg, annyian vándoroltak, hogy az már nem számít.


Haza. Sokan felmagasztalják, szeretik... De őszintén szólva, szerintem ez, főleg a globalizált világunkban egy kissé kezd elavulni. Minden keveredik, minden változik.

Haza.. Az az ahol a szíved van. Semmi több.


(Nem, nem vagyok negatív a témával kapcsolatban ˇˇ" Miután állandóan azt magyarázták, hogy magyar, akinek az őse az.. (nekem apai ágon alig), aki itt született (nos...) és aki magyarul beszél (ez stimmel), én úgy vagyok vele, hogy mindenki maga döntsön a sorsáról)

2014. nov. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
úristen köszönöm szépen <3 örök hálla
2014. nov. 14. 12:31
 3/5 anonim ***** válasza:
Ezt legközelebb ne a tudományok közé tegyed, légy szíves.
2014. nov. 14. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
nem tudtam h hova tegyem
2014. nov. 14. 12:49
 5/5 anonim ***** válasza:

Kultúra és közösség.

Azon belül meg mondjuk "szokások".

2014. nov. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!