Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Franci forradalom? (kicsit...

Franci forradalom? (kicsit összezavarodtam)

Figyelt kérdés

Most fejeztem be a tanulását,de egy valamit nem értek.

A Törvényhozó Nemzetgyűlés-Konvent-Közjóléti Bizottság-Direktórium nagyjából ugynazok voltak?Mettől-meddig voltak ezek az intézmények?

Azt tudom,hogy a Konventet váltotta fel a Közjóléti Bizottság (ugye?) A Direktórium meg a jakobinusok után volt a végrehajtó-törvényhozó hatalom.A konvent csak végrehajtó volt,de melyik korban volt bevett?Az alkotmányos monarchisták idején?


2014. nov. 15. 22:21
 1/1 chtt ***** válasza:

Most sajnálom csak, hogy kidobtam a régi törikönyveim! Nem lehetnek valami jók a maiak, ha tanulás után nem érti az ember. A Wiki elég tűrhetően leírja a fr. forradalmat.

A Konventet és a Törvényhozó Nemzetgyűlést össze lehet mosni, de a Közjóléti és a Direktórium már más tészta.


Nemzeti Konvent (röviden: Konvent) nevet kapta a nagy francia forradalom idején az alkotmányos monarchia 1792. szeptember 20-i megdöntését követő alkotmányozó, majd törvényhozó nemzetgyűlés. 1795. október 26-án oszlatták fel.


A Közjóléti Bizottság a jakobinus diktatúra egyik, a Konvent munkáját megkönnyítő szerve. Kezdeti feladata a kapcsolattartás volt a Konvent és a minisztériumok között, de gyakorlatilag itt összpontosult a teljes végrehajtó hatalom, ugyanis a minisztériumoknak nem volt döntési jogkörük.


A francia direktórium egy politikai rendszer és egy történelmi korszak neve, amely lezárta az 1789-ben kezdődött francia forradalom első, erőszakosabb szakaszát (1789–1791. aug. 10.), és konszolidálta az új rendszert. 1795-ben alakult meg, girondista szellemű.

2014. nov. 15. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!