Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Statikában segítene valaki?

Statikában segítene valaki?

Figyelt kérdés

[link]


Van itt a 2es feladat. Ahol az "A" pontra írja fel a nyomaték rendszert, ott mi alapján döntöm el h negatív vagy pozitív ez az erő*távolság ? Az persze világos, hogy ha a felfele mutató erők ellentétes előjelűek mint a lefelé mutató erők, de mi alapján döntöm el, h most melyik a pozitív és melyik a negatív előjelű?



2014. nov. 24. 18:26
 1/8 A kérdező kommentje:

[link]


Sőt ennél a feladatnál végképp nem értem. Először is míg az előzőnél amit linkeltem, ott a vízszintes erőket is nézzük, itt nem. Meg itt pl az Fq negatív míg az F*cos45 az pozitív, pedig mindkettő lefele mutat.


De nagyon nem értem ezt a nyomatékos részét, szóval ezt valaki elmagyarázhatná!:D


Köszi!

2014. nov. 24. 18:32
 2/8 anonim ***** válasza:

Tehát "hasraütésszerűen" választasz egy "A" pontot. Majd ugyanígy választasz egy pozitív irányt. A képeden ez az órával ellentétes irány.


Majd az erőket egyenként összegzed.

-Ami az "A" ponton megy át, annak a nyomatéka A pontra 0. (Ezért célszerű a nemfontos, vagy nehezen számolható erők találkozásához tenni.)

-Ami a felvett pozitívoddal egyező irányban forgatja A pontot, az +.

-Ami a másik irányba, -.


(Szabad kérdezni milyen iskolába jársz? Akár privátban is.)

2014. nov. 24. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi!

És akkor azok az erők amik az adott testre merőlegesek azok mindig negatívok? Szóval amit másodjára linkeltem, ott ha a forgásirány ellenkezőleg lenne, akkor Fq ugyanúgy negatív? Lehet hülye kérdés...


A másik, hogy a másodjára linkelt képen miért nincs benne az F*sin45 és az Fb*cos60 ?


Óbudai Egyetem /Kandó

2014. nov. 24. 18:46
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem. Amik hatásvonala merőleges a támadáspontba húzott egyenesre, azoknál nem kell cosinust számolni. De az irányuk ettől függetlenül fontos.


A nyomatékegyenletbe nem kell mindent belevenni, csak ami forgatja a testet az adott pont körül. F*sin45 nem forgatja sehova.


Neked kellene egy fizikatanár, aki az alapokat megtanítja és a kérdéseidre személyesen tud válaszolni. Nagyon fontos hogy ezeket mélyen megértsd, mert erre fog épülni az egész szakmád.

2014. nov. 24. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

[link]


Utolsó kérdés, hogy tényleg értek e mindent:D Itt a 6os feladat. Van az az "M" forgatónyomaték, ez bármilyen a forgásirány ez mindig pozitív igaz?


A másik, h ha jól vettem ki, a forgásirány itt is órajárással ellenkező. Akkor az 0.6*F2*cos60 nem pozitívnak kéne lennie?


Egyébként meg köszi minden segítséget!:D

2014. nov. 24. 19:29
 6/8 anonim ***** válasza:

Az M nem mindig pozitív, a két nyíltól függ az iránya. Ha mindkettőt megfordítod, negatív lesz.


Dehogynem, pozitív mert "felül van" és balra hat. Az előjelnyíl felső része is balra mutat, ezért pozitív. (Elég pongyolán.)


Az eltolt forgatónyomatékot biztosan csak hozzá kell adni? (M a szumma Mm képletében.) Nem volt erre valami törvény?

2014. nov. 24. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Minden feladatnal csak hozza adtuk. Miert nem ugy kellene? Mert pl itt M es Mm is siman hozza van adva, pedig mashol vannak.
2014. nov. 25. 06:28
 8/8 anonim ***** válasza:
Mégis jó így, valamit elkevertem. (Mégiscsak informatikus vagyok, nem fizikus:)
2014. nov. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!