Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Tudtok olyan szót mondani...

Tudtok olyan szót mondani angolul?

Figyelt kérdés
Z az első betű és karácsonnyal kapcsolatos.
2014. nov. 24. 19:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Talán elfogadják:

Zeal - lelkesedés, buzgalom (religious zeal- vallási buzgalom)

Zest - narancs/citrom héja ízesítőül

Remélem tudtam segíteni.

2014. nov. 24. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
köszi :) ha még valami eszedbe jut írd meg :)
2014. nov. 24. 19:54
 3/11 chtt ***** válasza:
100%

Az egyes máris túlteljesítette az angol oldalakat.

Ha beírod a gugliba, hogy "christmas vocabulary", tízből kilenc oldalnál az y az utolsó. Nem tudnak z betűs szót adni. Egy írta a "zesty"-t, ami itt inkább ízlestest jelent, de a zest jelenti az egyes által írtat is, szóval jó... ill. néhány oldal odabiggyesztette a végére, hogy "Zzzz (after you have eaten your big dinner)" és egy beírta a holland Santa segítőjét: Zwarte Peit (Santa's helper in the Netherlands) -- szóval úgy tűnik, Z-vel nincs túl nagy karácsonyi szókincs :)

2014. nov. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Én sem találtam azért tettem fel. A tanárunk azt mondta írjunk 5 ilyen szót de nem tudok annyit írni :S
2014. nov. 24. 22:58
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Lehet néhány már volt és elég lazán kapcsolódnak, de egy ilyen feladat esétén lehet minden segítség jól jön:


Én végig lapoztam egy szótárat és ezeket találtam, nagyon kötekedve hozzá lehet kapcsolni a karácsonyhoz:


zap!;hurrá!

zappy;energikus

zeal;lelkesedés

zealous;buzgó

zealously;buzgón

zero, vagy subzero a külső hőmérsékletet tekintve

zest;lelkesedés

ziggurat;lépcsős templom

zonker;szeszkazán

2014. nov. 25. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
bár a ziggurat inkább volt maja mintsem keresztény templom... vagy még inkább "inkább" templom .... no szóval azt ki kéne húzni a sorból :)
2014. nov. 25. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 chtt ***** válasza:
100%

Lehet, hogy a tanárod sem tudott, azért adta fel lecónak. :D Ha jársz még erre, kedves kérdező, megosztanád velünk, hogy ő milyen szavakat hozott?


Szuper, #5-6!


(Egy-két helyen - yahoo answers meg ilyenek - beírták a zoom-ot is -- nem tudom, a fényképezésre gondoltak vagy mi. ???)

2014. nov. 25. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Elfogadta ezeket a szavakat. :)
2014. nov. 26. 09:24
 9/11 chtt ***** válasza:
De jóó! (És ő tudott ötöt?:))
2014. nov. 26. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
nem :D
2014. nov. 27. 20:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!