Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ha 3,5kg tömegű króm megolvasz...

Ha 3,5kg tömegű króm megolvasztásához 1113 kJ hőmennyiség szükséges akkor mennyi a króm olvadáshője?

Figyelt kérdés
2014. nov. 26. 22:57
 1/3 anonim ***** válasza:

Fel kellett elevenítenem, ezért rákerestem erre:

[link]


"Az olvadáshő [...] az egységnyi mennyiségű anyagnak állandó hőmérsékleten – az olvadásponton – és állandó nyomáson történő megolvadásához szükséges hőenergia. Az egységnyi anyagmennyiségre vonatkozó moláris olvadáshő mértékegysége a kJ/mol, a tömegegységre vonatkozó fajlagos olvadáshőé pedig kJ/kg."


Minket az utóbbi érdekel most, ezért a mértékegysége kJ/kg lesz.


Tehát az egységnyi mennyiség az 1 kg.


Szóval azt keressük, hogy 1 kg króm megolvasztásához hány kJ hőenergia szükséges. Ehhez pedig egyszerűen le kell osztani 3,5 kg-mal az 1113 kJ-t.


Ez 318 kJ/kg.


Ha megnézed az általam linkelt oldalt, ott a króm szerepel a táblázatban (314 kJ/kg olvadáshővel). Egy picit eltér, de ez nem gond. Például ha szennyezett az anyag (más is van benne), akkor változhat az olvadáshő.

2014. nov. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
ez elég bonyolult :/ de nagyon szépen köszi!! Megmutatom egy értelmesebb embernek ő majd segít nekem :D
2014. nov. 27. 21:19
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mi a bonyolult, de leírom egyszerűbben:


X hőmennyiség (kJ-ban mérve) kell 1 kg króm megolvasztásához

Ezt jelenti az, hogy a króm olvadáshője X kJ/kg.


Neked megadták, hogy 3,5 króm megolvasztásához 1113 kJ hőmennyiség szükséges.


Innen pedig egyszerű egyenes azonossággal megoldod:

3,5 kg ----- 1113 kJ

1 kg ------- X kJ


Mennyi az X?

És annyi még az egész, hogy az olvadáshő mértékegysége kJ/kg lesz.


Tehát X = 1113 / 3,5 = 318

Ezért a válasz az, hogy 318 kJ/kg a króm olvadáshője.

2014. nov. 28. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!