Matematika feladat megoldásában kérhetek segítséget?


Hány darab olyan háromjegyű szám van, amelyre igaz, hogy a számból kivonva a számjegyei összegét négyzetszámot kapunk eredményként?



100


90

80

70



2014. nov. 27. 17:50
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Legyen abc háromjegyű szám.

Vagyis 100*a+10*b+c

Ha ebből kivonjuk a számjegyek összegét:

100*a+10*b+c - (a+b+c) = 99*a+9*b = 9*(11*a+b)


Ez akkor négyzetszám, ha 11a+b négyzetszám.


Keresd meg az összes a,b értéket, amire ez igaz, és szorozd be 10-el (c értéke bármi lehet) az lesz a válasz a kérdésre.

2014. nov. 27. 18:10