Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » When in Rome do as the romans do?

When in Rome do as the romans do?

Figyelt kérdés
Erről kéne írnom egy fogalmazást angolra, de semmi ötletem, valaki tudna írni pár használható mondatot, vagy pár pontot, ami szerint elkezdhetném? Előre is köszönöm.

2014. nov. 30. 17:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Pill es irom.
2014. nov. 30. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Pl: Ha romaban vagy elvezd az eletet mint egy romai. Egyel egy jo olasz etelt (itt reszletesen leirhatsz par tradicionalis etelt, tesztat, halat), igyal egy jo pohar olasz bort, elvezd a napsutest a Popolo teren, setalj a Tevere partjan. Ha szereted a jo focit, nezz meg egy meccset az Olimpico stadionban, ha pedig ugy tartja kedved berelj egy Piaggio robogot es jard korul az osi Romai Birodalom romjait, menj egy kort a Colosseum korul is. Este ne fekudj le koran, talalkozz a barataiddal egy kellemes kavezo vagy bar teraszan es ha meg kitart a lendulet akkor irany a romai ejszaka, ami tele van pezsgessel es elettel!


Ezt nyugodtan egeszitsd ki, hasznalj romai helysegneveket, stb.

2014. nov. 30. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 chtt ***** válasza:
Amennyire én tudom, nem az élvezetekről van szó, hanem arról, hogy ha más országában vagy házában vagy, illik betartani az ottani szokásokat. (Ha Rómában vagy, tégy úgy, mint a rómaiak.) Talán ebből az "illik úgy viselkedni... betartani" dologból kiindulhatsz. Kiválaszthatsz egy-két szokást, amely tőlünk pl. idegen, és kifejtheted, és hozhatsz rá példákat, mit nem illene tennünk, ha... nem tudom, mely országot választod majd.
2014. nov. 30. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Utanaolvastam, valoban ez a jelentese. Ebben az esetben irj kulonbozo orszagok szokasairol, amit illik betartani ha oda utazunk. :)
2014. nov. 30. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!