Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Tudnátok mondani/irni egy...

Tudnátok mondani/irni egy rövid szöveget amibe szerepeljenek a következő szavak?

Figyelt kérdés
Akár humoros is lehet: termelő, prómoció, ár/árú, termelő, vásárlás, fogyasztás, költség. Ilyen közgazdasági szavak. Nem kötelező mindegyiknek benne lennie de azért legyen pár?

2014. dec. 1. 18:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Lehet történet is?
2014. dec. 1. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
barmi csak olyan 10sor legyen
2014. dec. 1. 20:47
 3/4 anonim ***** válasza:

Az első vagyok. Én inkább történeteket szoktam írni. Ha nem tetszik, átalakíthatod, vagy kicserélheted a neveket. Nem igazán értek az ilyen gazdasági dolgokhoz, úgyhogy lehet, hogy egy-két helyen sántít.


Azt nem írtad, hogy mennyire lehet toldalékolni a szavakat, vagy, hogy például az baj-e, hogy a "költség" szóból egy összetett szót ("költségvetés") csináltam.



David idegesen csapta be maga után az ajtót.

- Nocsak, megint visszaesett a fogyasztás? - érdeklődött az íróasztal előtt ülő nő.

- Carol, ne kezdje már ön is! - dühöngött a férfi. A Carolnak nevezett nő hűvösen méregette a felettesét. David nagyot sóhajtott és fáradtan törölte meg a homlokát az ingujjával.

- A termelők azt üzenték, hogy az árut nem tudják elszállíttatni a határidőig. Ha nem jut el időben a boltokba, az a mi költségvetéseinket fogja megemelni.

Carol higgadtan nézett körbe az irodában, míg David türelmetlenül várt a reakcióra. Csak néhány percnyi gondolkodás után szólalt meg:

- Adjon bónuszt a termelőknek! - szólt Carol.

- Miről beszél ön? - háborodott fel David.

- Látszik, hogy ön még kezdő. Ha több pénzt ad, a megbízottak túlórázni fognak. Az áru pedig időben a boltokba kerül. A vásárlás problémamentes lesz.

- Carol, maga zseni! - szólt fellelkesülten.

- Dehogy, csak tapasztalt.

A férfi nem figyelt a nő válaszára, csak kirontott az irodából. Carol egy ideig semmitmondó arccal nézte az ajtót, amin keresztül az imént felettese távozott, majd újra belefeledkezett a munkába.

2014. dec. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Koszi szepen nagyon jo
2014. dec. 2. 06:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!