Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Drága jó irodalom. Valaki...

Drága jó irodalom. Valaki érti hogy ide mit is kéne írnom?

Figyelt kérdés

Aki választ ad eme kérdésre, jutalomban részesül!!!

Ady- Fel-feldobott kő


Ady verse joggal idézheti fel az olvasóban Vörösmarty Mihály Szózatát. Hogyan, milyen képekben jelenik meg a "rendületlen hazaszeretet" gondolata Vörösmartynál illetve Adynál?

Egyetértesz-e Devecsery Lászlóval, aki Ady költeményét "a szorongásos hazaszeretet versének" nevezte?

Válaszodat indokold!



#házi #irodalom #Ady Endre #szózat #Vörösmarty #devecsery #fogalmam sincs mi ez
2014. dec. 1. 18:37
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem, csak. Orulok, hogy matematikus lettem.
2014. dec. 1. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
szívem szerint én is matematikus lennék, de az irodalom óra meg kötelező @.@
2014. dec. 13. 18:47
 3/3 anonim ***** válasza:

A fel-feldobott kő egy jelkép, egy szimbólum.

Te csak azt látod magad előtt, hogy a követ fel-feldobják, de az mindig visszahullik.

Ennek mélyebb értelme van, a hazájától elszakadó, de mindig vissza-visszatérő költőt jelképezi.


Vörösmarty Szózata pedig csak arról szól, a hazaszeretetről.

Ha figyelmesen elolvasod, te is meglátod ezeket a költői képeket.


Mindjárt a kezdő képsorok arról beszélnek nekünk, hogy szeressük hazánkat, mert itt születtünk és itt is kell meghalnunk.

Annyi mindent lehetne erről írni, nekem most nincs időm, de ha nem válaszolnak érdemben, akkor még majd írok.


De ne is haragudj, fáj a szívem, amikor ilyen kérdéseket látok.

A Szózat az másról sem szól, mint a rendkívüli hazaszeretetről.


Az utolsó kérdést értem, hogy nem tudod, ezt nekem is még át kell néznem, régen voltam már iskolás, de ha még aktuális a kérdésed, akkor segítek.

2014. dec. 14. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!