Tegyük fel, hogy egy város lakossága évente közelítőleg mértani sorozat szerint növekszik. Mekkora a növekedési ütem, ha 2006 elején 529. 000,1995 elején pedig 425. 000 lakosa volt? Hány lakosa lesz 2010 végén, ugyanekkora növekedési ütemet feltételezve?

2014. dec. 2. 10:21
 1/3 anonim ***** válasza:

2006-1995=11

529000-425000=104000

104000/11=9454,55 /növekedés évente


2010 vége - 2006 eleje = 5 év(!)

5* 9454,55=47272,75


529000+47272,75=576272,75= 576273 fő

2014. dec. 2. 11:32
 2/3 A kérdező kommentje:
A könyv szerint 584.343 fő van. Nem nagy az eltérés, viszont jó lenne pontos eredmény :S
2014. dec. 2. 15:50
 3/3 anonim ***** válasza:
akkor valami huncutság van
2014. dec. 2. 16:42