Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki fel tudná nekem vázolni...

Valaki fel tudná nekem vázolni a Goriot apó című könyv szerelmi szálait, annak megnyilvánulásait stb?

Figyelt kérdés

Elolvastam a könyvet (talán félre is értettem egy picit), de egyszerűen nem tudom elemezni a szerelmi szálakat a műben. Plusz netem sincs sehol ilyen fajta leírás,elemzés...

Kérem szépen akinek pont ez volt a feladat vagy van róla jegyzete vagy fogalma ossza meg velem.

köszömöm!


2014. dec. 6. 23:48
 1/2 anonim ***** válasza:

A megnyilvánulásainál nem értem,hogy mikre gondolsz,de Rastignac beleszeretett Delphinebe.Ezért is tett meg érte kezdetben annyi mindent.Később már,a mű végén kiábrándult belőle,és már a realista törekvései miatt foglalkozik vele.Victorine beleszeret Rastignacba,hiszen a Vaquer-házba többször is flörtölget vele,mivel Rastignac elgondolkozik Vautrin ajánlatán,de nem szerelmes belé,és akkor még élt benne a romantika,nem akarta kihasználni.(Most mint irányzat beszélek a romantikáról és realizmsuról) Goriot apó meg a lányaiba ˝szerelmes˝,úgy értve,hogy mindent megtesz értük,önmagát teszi koldussá.Ő pl. a lányainak a ruhaszegélyét csókolgatta társaságban,meg nagyon kislányosan becézgett őket,ami égő volt a lányai és vői számára,ezért is lett kitiltva,mivelhogy a pénze is egyre kevésbé csordogált már nekik.Ugye halálát is ez okozta.Más szerelmi szál szerintem nem volt,esetleg Poiret meg Michonneau kisasszony,mintha ők meg is házasodnának később egy másik regényben,de ahogy eltávoznak,az is mindenképpen sejteti számomra a dolgot.Náluk igazából diszkrétebb volt minden,amikor M. elüldözik,akkor megy vele Poiret,karonfogva,ha jól emlékszem,addig én nem gondoltam volna,hogy lesz köztük bármi is.


17/L

2014. dec. 7. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!:)
2014. dec. 7. 10:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!