Kilenc heted az hány hét?

Figyelt kérdés
2014. dec. 10. 22:09
1 2
 1/12 Shai-Hulud ***** válasza:
Egy egész két heted. :-)
2014. dec. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Az a kérdés, hogy 9/7 az hányszor 7? Nem 9/49-szer?
2014. dec. 10. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 chtt ***** válasza:
egy hét és két nap :)))
2014. dec. 11. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Magyarázzátok már el, hogy, mit kavartok… Az én kilenc hetem az 9 hét, azaz 49 nap. Hogy lesz a ti kilenc hetetek ilyen rövid?…
2014. dec. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
*63 nap… (Látjátok, hülyítitek az embert.)
2014. dec. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 chtt ***** válasza:

"Magyarázzátok már el, hogy, mit kavartok… Az én kilenc hetem az 9 hét, azaz 49 nap. Hogy lesz a ti kilenc hetetek ilyen rövid?…"


Nem kavarok, kilenc heted az nekem 9/7 (a suliban így tanultuk), azaz egy egész két heted. Egy egész az nálam egy hét és maradt még két nap.

Tehetek én róla, hogy olyan a kérdés amilyen?

2014. dec. 11. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

> „Egy egész az nálam egy hét,…”

Érdekes fogalmaid vannak… Akkor nálad 'egy egész torta' = 'egy hét torta'?

2014. dec. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 chtt ***** válasza:

Nem értem, miért lenne hét torta? Hogy jön ide a torta?

Itt egy a lényeg: 9/7 = egy egész két heted, slussz

a kérdés többi része értelmetlen, ill. nem kitalálható, mit akart a kérdező

Értelmezhető úgy, ahogy én tettem: egy hét = hét nap, azaz hét heted, és maradt még két nap. Nyilván akinek más srófra jár az agya (pl. velem ellentétben matematikaértő), az másként értelmezi.

Nem hiszem, hogy ezért piszkálni kellene. Miért ne gondolkodhatnék érdekesen? Tilos? Nem vezettem félre a kérdezőt, 9/7 valóban egy egész két heted. Tehetek én róla, hogy a kérdésből nem derül ki, végül is mit akar az ifjú úr vagy hölgy? Ha gondolod (és még nem tetted meg) adj sok-sok piros pacsit (van itt jó pár hozzászólásom), de légyszi ne rongáld amúgy is gyenge lábakon álló (valójában erősen ingó) matematikai önbizalmam. :)

2014. dec. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

9/7 az valóban 1 egész és 2 heted, de az egy egész az semmiképpen nem lesz egy hét (szerintem).


> „Nem értem, miért lenne hét torta? Hogy jön ide a torta?”

Én meg azt nem értem, hogy hogyan jön ide a hét (week) mint az idő mértékegysége. Természetesen 9/7 hét az meg tényleg lehet 1 hét és 2 nap, de itt nem 9/7 hétről volt szó, hanem csak simán 9/7-ről. (És azt könnyen meg lehet mondani, hogy az hány(szor) 7 (seven).)


> „Miért ne gondolkodhatnék érdekesen?”

Én úgy érzem, hogy én is érdekesen gondolkozom, szóval te is nyugodtan gondolkozhatsz úgy… Én csak szeretném megérteni, hogy hogyan gondolkodsz, hogy még érdekesebben tudjak gondolkozni, azért teszek fel hülye kérdéseket. Mivel ritkán kapok választ, ezért szoktam próbálni provokatív módon megfogalmazni őket. Bár sajnos igaz, hogy néha túl provokatívra, esetleg bántóra sikerülnek; ennek megítélésében én vagyok nagyon gyenge. Szóval bocsánatot kérek, ha túl lőttem a célon! (A tortás kérdésnél például annyi történt, hogy láttam, azt írod, „egy egész = egy hét”. Matekpéldákban törtek oktatására gyakori példa a tortaosztás, ezért gondoltam, hogy az „egy egész torta” kifejezésbe helyettesítem az egyenlőségedet. Torta helyett lehetett volna pizza is vagy csoki.)


> „Ha gondolod (és még nem tetted meg) adj sok-sok piros pacsit,…”

Nem szeretem a pacsikat… Főleg akkor nem, ha úgy érzem, hogy tök szép, precíz válasz szerepel, egy aránylag egyszerű kérdésre, és azt úgy pontozzák le, hogy nem próbálják kijavítani, vagy legalább rámutatni, hogy mi benne a hiba. (Valamikor próbáltam privát üzeneteket írni, ha valamit nem értettem egy hozzászólásban, mert mégis csak szebb dolog nem mindenki előtt csinálni a dolgot, ha nem muszáj, de voltak rossz tapasztalataim. A legrosszabb az volt, mikor valaki a nyilvános hozzászólások alatt válaszolt, hogy ne zaklassam szexuálisan a privát üzeneteimben… Akkor végképp leszoktam a dologról.)

2014. dec. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 chtt ***** válasza:

"Én meg azt nem értem, hogy hogyan jön ide a hét (week) mint az idő mértékegysége."


OK, feladom, és bocsánatot kérek.

Ha megnézed az eredeti válaszom, hatalmas mosolyjel van a végén. Kicsit tréfának szántam a kérdés érthetetlensége miatt, álmomban sem gondoltam volna, hogy ilyen komolyan veszik. Az én logikám szerint továbbra is tök jó a válaszom, de természetesen megértem, hogy nem mindenki így gondolja. Úgy tűnik, a humoros vénám abszolút megbukott. Viszont nem bánnám, ha erre járna a kérdező, és vagy a kérdésen pontosítana, vagy elárulná, hogy mi volt a helyes válasz (végül is matek öt napból négyszer van egy héten, tehát van esély rá, hogy már tudja).

2014. dec. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!