Valaki segít megoldani egy exponenciális egyenletet?

Ez lenne itt a probléma: [link] fogalmam sincs hogyan kéne a gyökx-hez nyúlni a többivel nincs gondom, 2 féle képpen már próbáltam de nem jött ki a helyes megoldás szóval várom a 3. variációt :P

2014. dec. 15. 19:11
 1/5 anonim ***** válasza:

A 4 a 8 a 16 és a 32 is a kettő hatványa

Mindegyiket alakítsd 2^y-onná és akkor eltüntetheted a kettest és egy sima egyenleted marad

2014. dec. 15. 19:17
 2/5 anonim ***** válasza:
Próbáld 2 hatványokként felírni. Ha úgy sem jön össze, akkor majd segítek.
2014. dec. 15. 19:19
 3/5 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy fogalmam sincs hogyan tudnám felírni a gyökx-et más alakban. Próbáltam hogy x az 1/2.en és új ismeretlent vezetek be y=x az 1/2.en és utána 2 hatványaként felírni és megszorozni a kitevőkkel az x az 1/2.en-t. Nem nem jön ki sehogy se. Többször ellenőriztem és nem számolási hiba hanem szerintem gondolat menet nem jó.
2014. dec. 15. 20:16
 4/5 A kérdező kommentje:
2014. dec. 15. 20:21
 5/5 anonim ***** válasza:

4=2^2 -> 4^(gyök(x)-1)=2^((gyök(x)-1)*2)

A többit remélem ez alapján összehozod. :)

2014. dec. 15. 21:45