Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki segít megoldani egy...

Valaki segít megoldani egy exponenciális egyenletet?

Figyelt kérdés
Ez lenne itt a probléma: [link] fogalmam sincs hogyan kéne a gyökx-hez nyúlni a többivel nincs gondom, 2 féle képpen már próbáltam de nem jött ki a helyes megoldás szóval várom a 3. variációt :P

2014. dec. 15. 19:11
 1/5 anonim ***** válasza:

A 4 a 8 a 16 és a 32 is a kettő hatványa

Mindegyiket alakítsd 2^y-onná és akkor eltüntetheted a kettest és egy sima egyenleted marad

2014. dec. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Próbáld 2 hatványokként felírni. Ha úgy sem jön össze, akkor majd segítek.
2014. dec. 15. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy fogalmam sincs hogyan tudnám felírni a gyökx-et más alakban. Próbáltam hogy x az 1/2.en és új ismeretlent vezetek be y=x az 1/2.en és utána 2 hatványaként felírni és megszorozni a kitevőkkel az x az 1/2.en-t. Nem nem jön ki sehogy se. Többször ellenőriztem és nem számolási hiba hanem szerintem gondolat menet nem jó.
2014. dec. 15. 20:16
 4/5 A kérdező kommentje:
2014. dec. 15. 20:21
 5/5 anonim ***** válasza:

4=2^2 -> 4^(gyök(x)-1)=2^((gyök(x)-1)*2)

A többit remélem ez alapján összehozod. :)

2014. dec. 15. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!