Egy 12 Ohm ellenállású fogyasztót akarunk működtetni 9 V feszültségű áramforrásról, a fogyasztón legfeljebb 0,5 A erősségű áram haladhat át. Hogyan és mekkora ellenállást kapcsoljunk az áramkörbe, hogy megvalósuljon?


2014. dec. 16. 14:28
 1/6 anonim ***** válasza:
8.b-ből egy tag. te vagy az??? :D
2014. dec. 16. 14:59
 2/6 Trafó1 ***** válasza:
47%
R=U/I=9/0,5= 4,5 ohm tehát 4,5 ohm ellenállásnak kell az áramkörben lennie ahhoz hogy 0,5 amper folyjon 9v-nál, tehát a 12 ohmos ellenállással párhuzamosan kell kötni egy ellenállást , hogy az eredőjük 4,5 ohm legyen.
2014. dec. 16. 15:04
 3/6 anonim ***** válasza:
9ben a 0.5 mióta 4.5???
2014. dec. 16. 15:13
 4/6 Trafó1 ***** válasza:

Mióta mióta????

Amióta elírtam, azóta.

:-DDDD

amúgy kb 18 ajszem:-DDD

2014. dec. 16. 15:19
 5/6 Trafó1 ***** válasza:

akkómeg sorba kell kötni a 12ohmos ellenállással még egy 6 ohmosat oszt jóvan.

És akkó I=U/R 0.5=9/18 oszt jóvan.

nem tudok egyszerre három felé figyelni.

2014. dec. 16. 15:23
 6/6 anonim ***** válasza:
Jólvan na :DD Amúgy akkor jól csináltam. :D
2014. dec. 16. 15:26