Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » A tanári szakma tanulható,...

A tanári szakma tanulható, vagy születni kell rá? Miért?

Figyelt kérdés
2014. dec. 21. 12:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem alapvetően születni kell rá, tanárnak (jó esetben) az megy, aki úgy érzi, hogy arra született, és már hatévesen is oktatta a babáit. De neki is meg kell tanulnia a szakmai trükköket. Mint ahogy aki nem arra született, az is meg tudja bizonyos mértékig tanulni mint egy mesterséget, de soha nem fog ragyogni, soha nem lesz művész.
2014. dec. 21. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Más szakmában ugyanígy van: vannak szakmai ismeretek, de létezik ettől függetlenül egy tehetség, azaz sokféle harmonizáló, ráérző képesség, mint veleszületett adottság.
2014. dec. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
64%
Én úgy tudom hogy a mostani tanárok azért mentek a tanárképzőbe mert mádhova nem vették fel(tisztelet a kinételnek)
2014. dec. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát én a plüsseimmel rengeteget játszottam tanárosdit. De így felnőtt koromban rájöttem hogy lámpalázam van (plüss és igazi gyerek nem ugyanaz), illetve egy kreatív személyiség vagyok, és a tanítás nagyon nem az. Magyarán, attól még hogy valaki tanárosdit játszik otthon, még nem feltétlenül megy tanárnak.
2019. febr. 10. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!