Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogy kell megoldani ezt a...

Hogy kell megoldani ezt a mondatelemzést?

Figyelt kérdés

"Madagaszkáron kihalt és hűvös minden a gótikus katedrális idéző kőtornyok csipkéi, az ásító hasadékok között."

alany-állítmány-jelzők-határozók


2010. febr. 2. 21:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Szép feladat. Én szerettem az ilyeneket az iskolában, és a világért sem venném el az örömödet, hogy te is megszeretheted. :) Kis súgás: mivel nincas a mondatban ige, tehát névszói álltmányt érdemes keresni.
2010. febr. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi! Az alany -minden-, és az állítmány-ok -kihalt, hűvös- megvan, a Madagaszkáron hely határozó, de a többi nincs. Azt is jó lenne tudni, hogy melyik, melyiknek az alárendeltje! Felnőttoktatás! :)
2010. febr. 2. 21:51
 3/5 anonim ***** válasza:

OK, vettem a levelet. :-)

A között is helyhatározó.Mi között? Csipkéi, hasadékok. Ebben nem vagyok biztos, de szerintem állandó határozó. A hasadékoknak van egy minőségjelzője. A csipkének meg birtokos jelzője, mert valaminek a csipkéi. Annak meg további bővítményei, szépen láncban egyik szó csatlakozik a másikhoz.


Alárendelés nincs, ez egy egyszerű mondat, a vessző csak felsorolást jelent.

2010. febr. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Még egy kérdés? Ha ágban kell ábrázolni, akkor alanytól vagy az állítmánytól jön lefelé és melyik az első?
2010. febr. 2. 22:23
 5/5 anonim válasza:

Mit állítok? Kihalt és hűvös.

Mi? Minden.

Hol kihalt és hűvös? Csipkéi között.

Csipkéi, ami mi? Ásító hasadékok. (értelmező jelző)

Minek a csipkéi? Kőtornyok.

Milyen kőtornyok? Gótikus katedrális idéző.

Hol? Madagaszkáron.

2010. febr. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!