Egy kocka felszíne 600 cm2, mekkora a térfogta?

lapátló valamint a a testátló?

2014. dec. 26. 17:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Számold ki szépen. Nem olyan bonyolult.
2014. dec. 26. 17:50
 2/4 A kérdező kommentje:
köszi, szerinted ha kitudnám számolni akkor kiírtam volna?!
2014. dec. 26. 17:53
 3/4 anonim ***** válasza:
90%

6x^2 = 600

x^2 = 100

x = 10 A kocka éle.


V = x^3

V = 1000 cm^3 A kocka térfogata.


d = x*gyök2

d = 14,14 cm A lapátló.


e = x*gyök3

e = 17,32 cm A testátló.

2014. dec. 26. 18:23
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm
2014. dec. 26. 23:16