Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Megtudná valaki oldani nekem?

Megtudná valaki oldani nekem?

Figyelt kérdés
Egy óriáskerék átmérje 60 m, és egyenletesen forogva 10 perc alatt tesz meg egy teljes fordulatot. Kati az óriáskeréknek abban a kocsijában ül, amelyik éppen a körpálya legalsó pontján van. Hány másodperc múlva lesz Kati ennél először 15 m-rel magasabban?

2014. dec. 31. 11:37
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
2,5 perc, vagyis 150 s a megoldás
2014. dec. 31. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Rajzolj egy kört.

d=60m, vagyis r=30m.


A középpont O.

A legalsó pont legyen A.

A keresett pont a köríven B.


A B-ből bocsássunk merőlegest az AO-ra.

A metszéspont legyen C.


Azt tudjuk,, hogy OB=r és OA=r.

És B 15 méterrel van följebb, mint A, vagyis AC=15.

Ezért OC=15.


OCB háromszög derékszögű. OC=15, OB=30.


Ebbőől az O-nél lévő szög kiszámolható. 60fok.


Ezért AB ív a teljes kör 1/6-a.


1 fordulat : 10 perc = 6000 s.

1/6 fordulat: 1000s


Tehát 1000 s múlva lesz Kati 15méter magasan.

2014. dec. 31. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
0%
Szerintem két és fél perc múlva.
2014. dec. 31. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy 0-t eltévesztettem. 10perc persze csak 600mp.

A hatoda 100mp.

2014. dec. 31. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm
2014. dec. 31. 11:57
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
100 mp a válasz
2014. dec. 31. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
ifjutitan én nem értem a megoldásodat.arányosággal is két és fél perc jött ki
2014. dec. 31. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Ezeket a feadatokat megtudná oldani valaki?


1.Üvegországban nagyon sok üvegpohár eltört, ezért a tudósok kikísérleteztek egy átlátszó, az üveghez hasonló, de nehezen törhető anyagot. Mivel az anyag nagyon drága, ezért először csak két egyforma gömböt készítettek belőle. Ezzel a két gömbbel töréstesztek elvégzését tervezik úgy, hogy a gömböket egy 28 emeletes ház különböző emeleteiről dobják le. Mennyi a legkevesebb dobás, amivel biztosan meg lehet állapítani, hogy melyik a legmagasabb emelet, amelyről a gömböt ledobva az még nem törik össze? (A gömbök a ledobás során vagy összetörnek, vagy sértetlenek maradnak.)


2.. Egy sorban 2014 törpe áll, közülük minden második fiú, a többi lány. Minden törpe fején olyan kifordítható sapka van, amely most kívül fekete, belül fehér. Időnként két szomszédos törpe szembefordul egymássa1, ezután kicserélik sapkáikat, majd ellentétes színre fordítva a fejükre teszik. Ezt addig folytatják, míg minden fiú törpe különböző számú alkalommal cserlét sapkát. Ezután minden lány kifordítja a sapkáját. Hány törpén látható ekkor fekete sapka?


3. Egy négylakásos társasházban mind a négy családban két gyerek van. A nyolc gyerek életkora különböző egész szám, a legfiatalabb 4, a legidősebb 14 éves. A testvérek életkorainak összege 12, 15, 16 és 20 év. Hány éves Panna, ha Anna, a testvére 7 éves?

2014. dec. 31. 12:18
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

7-es: A két és fél perc egy teljesen rossz válasz.


10 perc alatt megy egy teljes kört.

Akkor 5 perc múlva lesz a kerék tetején (félkörnél) vagyis 60méter magasan.



Még az is egy jobb válasz lenne, ha azt mondanád, hogy arányosság alapján a 15 a 60 negyede, ezért 5perc/4 = 1,25 perc alatt jut el oda.


Jobban közelítené a valóságot, de 100s a precíz válasz.



2,5 perc alatt megtesz egy negyedkört. Képzelj magad elé egy faliórát.


A 6 órától indul és a 9 óráig jut el.

Az tényleg fele magasságban van.

Vagyis 2,5 percnél 30 méter magasan van.


DE!!!


0m és 30m között nem egy egyenes mentén haladt. Ezért nem lehet egyenes arányossággal számolni.


Hanem egy körív mentén. És a körív úgy görbül, hogy először "lapos" aztán "meredek".


Ez a logikus magyarázata, hogy a megoldás 1,25perc=75s és 2,5perc=150s közé kell essen.


A pontos számoláshoz rajzot kell készíteni, és egy derékszögű háromszög szögeit kiszámolni.


A végeredmény, hogy 2,5 perc = 150 mp alatt jut fel 30m magasra. De az első 100mp alatt csak 15 métert tesz meg, utána 50mp alatt még 15 métert.

2014. dec. 31. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!