Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ezeket a verseny feladatokat...

Ezeket a verseny feladatokat megtudná oldani valaki?

Figyelt kérdés

1.Egy sorban 2014 törpe áll, közülük minden második fiú, a többi lány. Minden törpe fején olyan kifordítható sapka van, amely most kívül fekete, belül fehér. Időnként két szomszédos törpe szembefordul egymássa1, ezután kicserélik sapkáikat, majd ellentétes színre fordítva a fejükre teszik. Ezt addig folytatják, míg minden fiú törpe különböző számú alkalommal cserlét sapkát. Ezután minden lány kifordítja a sapkáját. Hány törpén látható ekkor fekete sapka?



2.Egy négylakásos társasházban mind a négy családban két gyerek van. A nyolc gyerek életkora különböző egész szám, a legfiatalabb 4, a legidősebb 14 éves. A testvérek életkorainak összege 12, 15, 16 és 20 év. Hány éves Panna, ha Anna, a testvére 7 éves?



3.Üvegországban nagyon sok üvegpohár eltört, ezért a tudósok kikísérleteztek egy átlátszó, az üveghez hasonló, de nehezen törhető anyagot. Mivel az anyag nagyon drága, ezért először csak két egyforma gömböt készítettek belőle. Ezzel a két gömbbel töréstesztek elvégzését tervezik úgy, hogy a gömböket egy 28 emeletes ház különböző emeleteiről dobják le. Mennyi a legkevesebb dobás, amivel biztosan meg lehet állapítani, hogy melyik a legmagasabb emelet, amelyről a gömböt ledobva az még nem törik össze? (A gömbök a ledobás során vagy összetörnek, vagy sértetlenek maradnak.)



#versenyfeladat #fejtörök
2014. dec. 31. 12:10
 1/5 anonim ***** válasza:
csak a 2. feladatnak tudom a megoldását,panna sztem 9 éves
2014. dec. 31. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszi
2014. dec. 31. 12:39
 3/5 anonim ***** válasza:
40%
Az első az szerintem 1007.
2014. dec. 31. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
3) Felező módszer segítségével történik. Mivel 28 emeletes a ház, ezért felmegy a 14. emeletre, leejti és megnézi mi történik. Ha sértetlen, akkor felmegy a 21. emeletre, ha összetörik, akkor visszamegy a 7. emeletre(a kétféle eset nyilván ugyanazt fogja eredményül szolgáltatni, én viszont most az előbbivel számolok). Tehát a gömb sértetlen, felmegy a 21.-re. Ledobja, megint sértetlen, akkor felmegy a 25. emeletre, ledobja, összetörik, visszamegy a 23.-ra. Ledobja, ha összetörik akkor visszamegy a 22.-re, ha sértetlen, akkor felmegy a 24.-re. Tehát összesen 5 dobásból kiderül.
2014. dec. 31. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A harmadik válaszolónak mondom hogy a te verziódban már két gömb összetört.És csak két gömb van.Megy a piros.
2016. jan. 10. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!