Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Adja meg a valós számok...

Adja meg a valós számok halmazán értelmezett x --> x^2-5x másodfokú függvény zérushelyeit! Számítsa ki a függvény helyettesítési értékét az 1,2 helyen! Ti értitek?

Figyelt kérdés
Nem voltam a szünet előtti utolsó órákon és nem értem a házit. A zérushely, ahol a függvény értéke 0, azt tudom. De hogyan találom azt meg? És a helyettesítési értékről fogalmam sincs, hogy micsoda, neten csak bonyolultn találtam meg. Segítenétek, kérlek?
2015. jan. 1. 20:21
 1/2 anonim ***** válasza:

igen, zérushely az, ahol a helyettesítési érték 0. Tehát megoldod az xnégyzet -5x=0 egyenletet, az eredmények lesznek a zérushelyek (ránézésre: x1=0 és x2=5 lesz, de oldd meg.)


Helyettesítési érték: a fv. képletébe az x helyébe beírod az 1,2-t, tehát kiszámolod, hogy mennyi az 1,2 a négyzeten - 5*1,2.


Hányadikos vagy amúgy?

2015. jan. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
mi közöd hozzá?
2019. ápr. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!