Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Halmazelméleti kérdés: Q = {...

Halmazelméleti kérdés: Q = { x | x eleme Q-nak }, akkor Q =?

Figyelt kérdés
Q nem lehet semmi, mert ha eleme lenne önmagának, akkor az elemszáma nem lenne 0, és akkor már nem semmi. Jól sejtem, hogy Q = { Q } ?

2015. jan. 3. 07:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez egy sima tautológia. Q halmaznak azon x-ek elemei Q-nak, amik elemei Q-nak, Q = Q.


Q pedig nem az a halmaz, ami egy elemű és csak a Q halmazt tartalmazza, tehát Q ≠ {Q}. Így szerintem nem jól sejted.

2015. jan. 3. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

*Q halmaznak azon x-ek elemei Q-nak, amik elemei, Q = Q.

vagy

*Azon x-ek elemei Q-nak, amik elemei Q-nak, Q = Q.

(Mielőtt elküldtem, elgondolkoztam, hogy melyik jobb, aztán a vegyes rosszat küldtem…)

2015. jan. 3. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! És lehet-e egy elem/halmaz elem-e önmagának?

Mondjuk, ha Q = {{{...}}} (végtelenségig), akkor lehet-e Q eleme Q-nak?

2015. jan. 3. 11:04
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha jól értem, akkor ez alapján az axióma alapján nem:

[link]

Illetve a cikk 1.2-es bekezdése alapján a 'Q = {{{...}}} (végtelenségig)' halmaz nem létezik.


Itt kicsit részletesebben is tárgyalják a témát:

[link]


(Persze ha nem fogadjuk el ezt az axiómát, akkor lehet, hogy lehet, bár az is gyanús, hogy ellentmondásra jutunk, lásd [link] )

2015. jan. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Tom Benko ***** válasza:
Ez csak annyit jelent, hogy minden halmaz valójában az elemeinek a halmaza. Ez pedig a részhalmaz axióma.
2015. jan. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!