Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Nem voltam suliban és nem...

Nagynikol kérdése:

Nem voltam suliban és nem tudom, hogy mi történt a Toldinak a 8. énekében meg igazán nem is értem? Az volt a házi, hogy írni kell egy fogalmazást 8 mondatban, hogy mit gondol György mikor visszaér a királytól?

Figyelt kérdés
Tehát nem azt kell írni hogy mi történt amit leír a vers hanem nekünk kell kitalálni a végét, hogy azután mi történt a leírtak után?
2015. jan. 5. 18:13
 1/2 anonim ***** válasza:

György ki akarta túrni vagyonából az öccsét

De a király átlátott szándékán, ezért azzal a feltétellel adná neki oda, ha előtte megvív a cseh bajnokkal ("Olyan feltétellel adom pedig néked, Hogyha holnap a cseh bajnokot kivégzed, Vár fokára tűzöd

a levágott fejet: Úgy nyered királyi függő pecsétemet"

2015. jan. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

György nagyon rosszul lett (bizonyára félt, h

nem fogja tudni legyőzni a csehet) - ez van az utolsó előtti versszakban - az utolsóban meg az van, h György lemondott mégis öccse vagyonáról ""Mondom nekem nem

kell az öcsém vagyonja, Én lemondtam róla, lelkemet

ne nyomja" Így szólott s köszönt a felséges királynak Hazament s nekiállt otthon a hajának, nekiesett tépni, homlokát öklözni Csak lesték a szolgák, kell-e már kötözni"

2015. jan. 6. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!