Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki segítsen! Milyen volt...

Valaki segítsen! Milyen volt az öreg tanár a légy jó mindhaláligban? (7. fejezet)

Figyelt kérdés
2015. jan. 7. 16:51
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia !

Az idős földrajztanárról, az "öreg Názó"-ról van szó.

Ő egy nagy tudású professzor volt, de már nagyon idős, kicsit "szenilis", feledékeny is talán, ezért nevetséges volt a diákok körében.

Sokszor hivatkozott arra, ill. mesélt róla, milyen volt, amikor Egyiptomban járt.

A fiúk gyakran kigúnyolták, nevetségessé tették, "röhögtek rajta.

Külsejét tekintve, egy kis, töpörödött emberke volt, ősz hajjal. Gyakran dühbe gurult, de hamar meg i békélt.

Nemcsak a földrajzról tartott előadást a diákoknak, hanem az ősvilági lényekről, mamutokról, ősemberekről, régi ásatásokról is mesélt nekik. Mindig elkalandozott a témától, és néha már a memóriája is cserben hagyta.

Nem tudom, elég-e ennyi róla ?

2015. jan. 7. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2015. jan. 7. 17:56
 3/9 A kérdező kommentje:
Annyi hogy az is a kérdés hogy hogyan viselkedett.. jellemezni kell néhány mondatban. de már elolvastam kétszer de nem találom :(
2015. jan. 7. 17:58
 4/9 anonim ***** válasza:

Egy alacsony termetű, öreg tanár volt Názó, aki a földrajzot tanította a gimnáziumban.

Nehézkesen járt, "feldöcögött a pódiumra".

Ahogy feleltette Misit, ő maga kezdte elmondani, amit a diáknak kellett volna tudnia Franciaországról, mert ez volt aznapra feladva. Ebből arra következtethetünk, hogy segítőkész volt a tanulókkal. Próbálta rávezetni őket miről kellene beszélni.

Az öreg Názó töpörödött emberke volt, "mintha megaszalták volna az élet kemencéjében."

Bőre rózsaszín volt, a kék erek átlátszottak rajta a homlokán és a keze fején is. A keze is gyenge és reszketeg volt, hamar elfáradt, s le kellett ülnie, hogy pihenjen.

Haja galambősz volt, "denevérszerű" fülei elálltak, és nagyot is hallott, azaz kicsit már süket volt az öregség miatt.

Feledékenysége miatt a diákok figyelmeztették, hogy a hiányzókat még nem írta be a naplóba.

Ez is azt bizonyítja, hogy az idős tanár a hétköznapi dolgokkal kevésbé foglalkozott, inkább mindig a saját gondolatai foglalták le, kutatásokat is végzett Debrecen őstörténetével kapcsolatban.

A földrajz helyett erről sokkal szívesebben beszélt.

Tekintély tisztelő ember volt, mert egy gróf gyermekeit nevelte, mielőtt gimnáziumi tanár lett.

Az idő viszonylagosságát is elmagyarázza a gyerekeknek, az ásatásokkal, az itt talált Neandervölgyi ősember koponyával kapcsolatban.

Fiókjából régi kőszerszámot vett elő, ezt is megmutatta a diákjainak, milyen finoman megmunkált eszköz.

Misi nem sokat beszélt Franciaország földrajzáról, de amikor a tanár más témáról kérdezte, mindig helyesen válaszolt, bár az nem is tartozott a tárgyhoz. Jelest kapott, mert jól gondolkodott.

Ezt a diákok igazságtalannak ítélték.

Még kiegészítettem a fentiekkel, nem tudom,így jó lesz-e?

2015. jan. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :9 nagyon sokat segítettél! :)
2015. jan. 10. 12:33
 6/9 A kérdező kommentje:
És ki volt a tanár híres barátja?
2015. jan. 10. 13:12
 7/9 A kérdező kommentje:
Már tudom.. :)
2015. jan. 10. 13:22
 8/9 anonim ***** válasza:

Szívesen segítettem !

Megírnád, ki volt a tanár híres barátja, mert én nem emlékszem rá. Köszi !

2015. jan. 11. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Meg kérdeztem az egyik osztály társamat és azt mondta hogy szerinte arany jános de szerintem nem ő...
2015. jan. 11. 17:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!