Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Fizika, vektorok eredőjének...

Fizika, vektorok eredőjének kiszámítása?

Figyelt kérdés

A feladat úgy szól, hogy egy szánt 5 kutya húz egyenként 200 N erővel. Az erők irányai 30-30°-os szögeket zárnak be, mekkora így az eredő?

Nos, addig oké, ha csak két vektornak kell kiszámolni az eredőjét, de szerintem itt valahogy elrontottam, és elég irreális eredmény jött ki, valaki elmagyarázná nekem, hogy hogy kéne kiszámolni?


2015. jan. 7. 18:43
 1/3 anonim ***** válasza:
Rajzold meg először az első két kutya eredőjét, majd ezt használva a következőjét, stb.
2015. jan. 7. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

> „Nos, addig oké, ha csak két vektornak kell kiszámolni az eredőjét,…”

Mivel a vektorok összeadása asszociatív, ezért nyugodtan csinálhatod úgy, hogy kiszámolod az első kettő összegét, aztán ehhez adod hozzá a harmadikat, s így tovább…

2015. jan. 7. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi, sikerült.
2015. jan. 7. 19:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!