Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan kell írni irodalom...

Hogyan kell írni irodalom esszét az ember tragédiájából?

Figyelt kérdés
fogalmam nincs az egészről azt mondta majd ad egy témát mondjuk az egyik színt és 2 oldalt kell írni,hogyan kell egyáltaalán felosztani mit irok a bevezetésbe meg ilyenek,néztem már a neten de nem találtam semmit,ha esetleg valaki elmagyarázná vagy linket küldene nagyon megköszönném!!! idióta tanárunk van és semmit nem magyaráz el....
2010. febr. 6. 11:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%
Veszel egy pennát, egy papírt, gondolkozol, leírod.
2010. febr. 6. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
81%

Nem idióta a tanár, az esszéírásnak nincsenek szabályai. Az irodalom nem matematikai képlet, amibe csak behelyettesítünk.

A legfontosabb, hogy a 3 bekezdés meglegyen, de ezen kívül is érdemes tovább tagolni. Általában, ha új gondolatot kezdünk, új bekezdést nyitunk.

A bevezetésben írhatsz általánosságokat, de senki nem kíváncsi Madách életrajzára! Viszont fel kell vetned a témát már a bevezetésben, hogy át tudd vezetni a tárgyalásra. A befejezésben szintézisre kell törekedni.

Ennél többet nem lehet mondani, de ezt általánosban megtanítják, amikor fogalmazást írtok.

2010. febr. 6. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
istenem milyen emberek vannak itt,könyörgöm ez egy oldal ami azért van kitalálva hogy az emberek KÉRDEZZENEK ha nem tudsz segitőkészen értelmes választ adni akkor inkább nem is kell irni,ennyi! azér annyi eszem még van hogy kell hozzá papír és toll,te..............na mindegy amugy meg igenis kell hogy magyarázzon a tanár nem a kisujjunkból szopjuk ki hogy pl mit kell irni a bevezetésbe tárgyalásba és befejezésbe,EZ A SZABÁLYA ami igenis van és igenis elkell magyaráznia a tanárnak
2010. febr. 6. 15:23
 4/13 anonim válasza:
73%

istenem, nem csodállom hogy nem tud gondolkodni a mai ifjúság!

az irodalomtanár helyesen jár el, hogy nem mondja meg mit kell írni, mert nektek nagyobb kreativitásotok van, amit nem kötelességetek a játékvilágban kiélni.


nos egy Esszé a te nyelveden olyasmi, mint az egyik barátodnak próbálnád meg összefoglalva elmagyarázni a kocsmában 3 nagyfröccs után az Ember tragédiáját.


Ha ez sem adja meg a kezdő lökést, majd az irodalom karód megadja.

2010. febr. 6. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Vicces, hogy pont azt oktatod ki erről, aki ezt tanulja.

Csak a Te kedvedért még egyszer: az esszé egy olyan szabad műfaj, aminek nincsenek tartalmi szabályai, csak formai, amiket le is írtam neked, de ezt megtanítják általános iskolában, ergo nem kellene, hogy ez újdonság legyen.

Aminek szabálya van az a tanulmány, és azt - jobb helyeken - be is vasalják keményen az embereken. De nyilván nem akarsz tudományos munkát írni egy középiskolai dolgozat képében. Örülj neki, hogy nem rágják a szádba, hogy csakis ezt meg ezt írhatod le, különben el sem fogadják.


11.39

2010. febr. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Végigvettétek az egész művet. Már nem óvodába jársz. Azért nem jársz kisegítő iskolába se, mert elméletileg össze tudsz pakolni egy ilyet.
2010. febr. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

nevetséges...nincs semmi hozzáfűzni valóm...igen a mai ifjuság??? valószínüleg ezért tettem fel ezt a kérdést,mert nálunk ez nem ilyen primitiv módon történik hogy o hát leirom a tartalmát és kapok egy ötöst ,okos...

2 oldalt irtunk az egész osztályba egy anyagról és mindenkinek egyest osztott ki...akkor télleg én vagyok egyedül aki nem érti valóban...na mindegy köszönöm szépen a semmit,megoldottam egy olyan emberrel aki eltudta normálisan magyarázni az esszéirás alapelveit...ennyi

2010. febr. 8. 16:06
 8/13 anonim ***** válasza:

Hihi! :D

Azért vicces, hogy a mai fiatalság a szexhez már felnőtt de egy esszéíráshoz nem! :D

2010. febr. 8. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Akkor mért nem azt az embert kérdezted először? :D Szívesen a nagy semmit máskor is, legalább így megmozdítod a segged. :D
2010. febr. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
És nem mást fikázol, ha nem írja meg a szarodat helyetted. :)
2010. febr. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!