Valaki lenne szíves levezetni megoldással együtt?


(3d^2)^2 * (9^-2 * d^-5)^-2

_____________________________

(3^3 * d^-4)^3 * (3d^3)^-1



2015. jan. 10. 16:22
 1/2 A kérdező kommentje:
Középen végig törtvonal van, valaki jófej legyen szíves holnap doga! ://
2015. jan. 11. 14:31
 2/2 anonim válasza:

Számláló:

3^2 * d^4 * 9^4 * d^10 = 3^2 * d^4 * (3^2)^4 * d^10 = 3^2 * d^4 * 3^8 * d^10 = 3^10 * d^10


Nevező:

3^9 * d^-12 * 3^-1 * d^-3 = 3^8 * d^-15


A tört tehát:


(3^10 * d^10) / (3^8 * d^-15) = 3^2 * d^25 = 9d^25


Igyekeztem annyira részletesen levezetni, ahogy csak lehetséges. A megfelelő szabályok ismeretében ez gyerekjáték, tehát ha azok közül nem egyértelmű valami, akkor szívesen kigyűjtöm őket. :)

2015. jan. 11. 15:45