Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Melyik pápa tiltotta meg...

Melyik pápa tiltotta meg bullában a kamat felszámolását?

Figyelt kérdés

2015. jan. 11. 17:46
 1/3 anonim ***** válasza:
Hányadik században?
2015. jan. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
12. vagy a 13. században. Ha egy volt, akkor szerintem mindegy, ha több, akkor meg bármelyik pápa jó. Csak holnapra kéne törire. :/
2015. jan. 11. 19:39
 3/3 A kérdező kommentje:

Opsz, meg is találtam, mert most másként írtam be a Google-ba...


"zsidók a bűnbak szerepét játszottákk.


Emiatt határozhatta el a második lateráni konzilium 1139-ben:


“Aki kamatot szed, ki kell azt taszítani az egyházból, és csak a legsúlyosabb büntetés után és a legnagyobb óvatossággal vehető fel ismét. Attól a kamatszedőtől, aki megtérés nélkül hal meg, meg kell tagadni a keresztény temetést.”


III. Jenő pápa 1150-ben kihirdette:


“Aki többet követel vissza, mint amekkora a kölcsönadott összeg, az uzsorásság bűnébe keveredik. Minden, ami a kölcsönadott összeghez hozzájön, uzsorának számít.”


És III. Sándor pápa (1179-ben), valamint V. Kelemen pápa (1311-ben), világi uralkodókkal szemben, öntudatosan ezt állította:


“Nullával egyenlő és semmis minden olyan törvénykezés, amely megengedi a kamatot.”


Milyen nehéz dolog ez, ha jobban szemügyre vesszük, - mutatja aquinói Szent Tamás (1224-1274), a középkor legjelentősebb teológusa és filozófusa, részletes fejtegetése. Ő is elítéli a kamatot, mint ami önmagában igazságtalan (hivatkozva többek között Arisztotelészre):


“A pénz csak fizetőeszközként használható fel, tehát a hívők nem fizetnek kamatot. Kamatra kölcsönözni bűn.”"

2015. jan. 11. 19:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!