Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egy 1.7 kg tömegű pontszerű...

Vikk4 kérdése:

Egy 1.7 kg tömegű pontszerű test egy 1.6 m magassagú lejtő tetején van. A potenciális energia 0 szintjét a lejtő aljától 5.5 m-re választottuk. Mekkora a test potenciális energiája a lejtő tetején? G=9,81 m/s2

Figyelt kérdés
Nem értem miért nem tudom megoldani.. légyszi sokat segítene ha elmagyaráznátok hogy kell megcsinálni!

2015. jan. 12. 17:20
 1/2 bongolo ***** válasza:

A potenciális energia a test helyétől függ, vagyis hogy milyen magasan van a nullának választott helyhez képest.

E = m·g·h

ahol h ez a magasság.


Most az a kérdés, hogy az 5.5 m magasan lévő nullhelytől mennyivel van magasabban az 1.6 m magasan lévő lejtőtető?

Természetesen alacsonyabban van, tehát h negatív szám lesz.

Ugye most már megy?

2015. jan. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Hominida ***** válasza:

Nekem nem derül ki, hogy a nullszint a lejtő aljától lefelé vagy felfelé 5,5 méterre van meghúzva? Mindkettő lehetséges. De bármi is erre a válasz, a lényeg ott van bongolónál: az energia m×g×h, neked csak azt kell kitalálnod, hogy a test mennyivel van a nullszint FÖLÖTT. És az értéke ennek valóban lehet negatív szám is, akkor az energia is az lesz.


A G a nehézségi erő (és a súly) jele, a nehézségi gyorsulás jele kis 'g', nem szabad keverni őket, vigyázz erre.

2015. jan. 14. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!