Két gömb felszínének összege 2060,88 cm^2, sugaraik különbsége 2 cm. Mekkora a két gömb sugara?

Két gömb felszínének összege 2070,88 cm^2, sugaraik különbsége 2 cm. Mekkora a két gömb sugara?

2015. jan. 12. 19:47
 1/2 Silber ***** válasza:

A1=4*R1^2*pi

A2=4*R2^2*pi


A1+A2=A

R2-R1=2


4*R1^2*pi+4*R2^2*pi=A=4*pi*(R1^2+R2^2)

R2=R1+2


A=4*pi*(R1^2+[R1+2]^2)

Kirendezed R1-re, és onnan megkapható R2 is.

2015. jan. 12. 19:57
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2015. jan. 12. 19:59