Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki aki jol tud németűl...

Valaki aki jol tud németűl tud segíteni? A fogalmazásomat átnézni hogy jo-e?

Figyelt kérdés

A szobámról:

Mein zimmer ist schon. Der teppichboden ist schwarc. Die Wand ist gelb. Neben dem meinem bett. meinem bett ist gross und farben. Vor dem bett ist ein sessel. Est is sher bequem. Vor dem sessel steht ein schran.

Est hat ein tv ein xbox und ein dvd player. Neben dem Schrank sthet ein kleiderSchrank. Vor dem kleiderschran ist meines bruders bett. Hinter dem Betten ist das Fenster. Vor dem fenster sthet ein Heizkörper. Ich gerne mein zimmer. Ist sher hell. Ich woche hier gerne.


1tesom van ezt kell tudni bizonyos részeknél. :)

nem vagyok profi németes de 4-es szinten kell ennek lennie :) koszi a segítséget



2015. jan. 14. 22:33
 1/3 anonim ***** válasza:
Az első 2 mondat oké, de utána nem tudom ,hogy mit szeretnél mondani. Ha az volt a cél, hogy "a falam az ágyam mellett sárga" akkor az így hangzik : Die Wand neben meinem Bett ist gelb. Mein Bett is groß und farbig. Következő 2mondat is oké. Utána : Darauf steht ein Fernseher, ein xbox und ein dvd player. Következőp is jó. Vor dem Kleiderschrank ist mein Bruders Bett. Hinter dem Bett ist das Fenster. Köetkező is jó. Itt viszont megint nem tudom, hogy mit akartál mondani, Ich liebe mein Zimmer, es ist sehr hell und ich wohne hier gern. ( szereteme a szobám, nagyon világos és szeretek itt lakni).
2015. jan. 14. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
aha :) kosyyyyyyy :D
2015. jan. 14. 23:03
 3/3 anonim ***** válasza:

Vor dem Bett ist ein Sessel -

Er ist sehr bequem (A Sessel hímnemű)

2015. jan. 14. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!