Valaki kiszámolná ezt nekem, vagy legalább elmagyarázná?

A versenyen 45 tanuló vett részt. Közülük 11-el kevesebb fiú, mint lány. Hány fiú és hány lány vett részt a versenyen?

2015. jan. 20. 12:33
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

x=lány

x-11=fiu

x+x-11=45

2x=56

x=28

28 lány és 17 fiu

28+17=45

2015. jan. 20. 12:37
 2/3 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2015. jan. 20. 12:47
 3/3 anonim ***** válasza:

Legyen

L - a lányok száma

F - a fiúk száma


Az osztálylétszám

L + F = 45

11-el kevesebb fiú, mint lány

L - F = 11


A két egyenletet összeadva

2L = 56

így

L = 26

=======


Az elsőből kivonva a másodikat

2F = 34

így

F = 17

======

2015. jan. 20. 14:00