Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » S. O. S! Matekban segíteni...

S. O. S! Matekban segíteni valaki?

Figyelt kérdés

10cm sugarú gömbe 7cm sugarú kúpot rakunk .A Kúp A (felszíne), V (térfogata) a keresett.

A felszín, térfogat kiszámításával tisztában vagyok, és szerintem ahhoz, hogy megkapjuk a kúp palástját és magasságát pitagórasz tételt kellene használni, de nem tudom tovább....

A válaszokat elóre is nagyon köszönöm. :)


2015. jan. 21. 19:36
 1/5 anonim ***** válasza:

Rajzoltál egy metszetet?

Mennyi lett a kúp magassága?

2015. jan. 21. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

#1 vagyok.

Erre kérdeztem rá:

[link]

2015. jan. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

#1 vagyok.

Bocs! Az ábra d=7 mérettel készült, és a közelítőérték is ezért hibás.

2015. jan. 21. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy úgy kéne kiszámolni, hogy nem rajzolom le, pitagorasz tétellel....
2015. jan. 21. 21:17
 5/5 anonim ***** válasza:

Drága! Geometria feladatot nem oldunk meg úgy, hogy nem rajzoljuk le. #1-es pedig az ábra mellett épp hogy Pitagorasz tétellel számolt.

Magához a térfogat, felszín számításhoz nem kell a Pitagorasz tétel, csak a magassághoz.

2015. jan. 21. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!