Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Miből áll a budapesti Német...

Miből áll a budapesti Német Nemzetiségi Gimnázium felvételije? (XX. Kerület)

Figyelt kérdés
Ha ebbe az iskolába be szeretne jutni valaki, akkor a központi mellé kell még egy szóbeli és írásbeli felvételit tennie. Az írásbelihez találtam feladatokat, de nem tudom, hogy a szóbelin mit kérdezhetnek. Aki oda jár/járt, kérem, segítsen, nagyjából mikre kérdezhetnek rá, hogyan is kell ezt az egészet elképzelni! Előre is nagyon köszönöm!

2015. jan. 21. 19:45
 1/2 anonim ***** válasza:

A haladó tagozatra jelentkezők kb. 70 %-a kéttannyelvű vagy nemzetiségi általános iskolából jött tavaly. De ha nem ilyen suliból jössz, akkor sem reménytelen. Én sima általános iskolában tanultam 5 évig németül és az írásbelim és szóbelim is nagyon jól sikerült (+ a matek is). Elsők között vettek volna fel. (én végül másik iskolába mentem)

A szóbeli nem nehéz. "Csak" beszélgettünk, magyarul és németül. Néhány jó tanács! Ne izgulj! Légy határozott). Nem ezen múlik az életed! (Gondold ezt!)

Én szóbelire bementem egy Éhezők Viadala-s kitűzővel. A kérdező tanár - szerencsémre - szintén nagy rajongó lehetett, mert avval kezdődött a beszélgetésünk, hogy "Lázadunk, lázadunk?" Ráadásul miközben a tollamat kerestem, kiesett a táskámból egy német nyelvű könyv. Rögtön rácsaptak és mint egy csodát, adogatták körbe a tanárok. Németül alig szólaltam meg. Szóbeli előtt otthon betanultam egy bemutatkozó szöveget (németül). Család, tervek, hobbik, miért ide szeretnék jönni, stb. Ez jó volt, mert néhány témára rákérdeztek belőle, tehát néhány mondatot tudtam belőle használni.

Maximum pont, és vidáman, nevetgélve jöttem ki a szóbeliről.

Ezt az idegennyelvű könyv kiesik a táskánkból trükköt másik gimiben is eljátszottam (ott már nem véletlenül) és ott is bejött.

Azért azt hozzá kell tenni, hogy én ezeket a könyveket tényleg olvastam (nem csak trükközni akartam vele).

Tehát... Sok szerencsét!!!

2015. febr. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Igazán sok segítséget jelentett! :)
2015. febr. 4. 19:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!