Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Melyik a két szám, ha a...

Melyik a két szám, ha a különbségük 95 és a hányadosuk 6?

Figyelt kérdés

2015. jan. 27. 16:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

x-y = 95

x/y = 6 -> x= 6y

---------------

ezekből:

6y-y=95

5y=95

y= 19


akkor x= 114


érezd magad lebacva, hogy nem figyelsz matek órán, és nem tudsz egy ilyen egyszerű dolgot megoldani

2015. jan. 27. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Már nem azért de egy ismerősömnek kell csak ő nem regisztrált ide,de az a a baj hogy negyedikes és egy negyedikes ilyent még nem tud
2015. jan. 27. 17:47
 3/11 anonim ***** válasza:
negyedikeeees?! ... mi az isten az, zseniképző? ... fogalmam sincs, hogy egy negyedikesnek hogyan kellene megoldani ezt
2015. jan. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Hát ez a baj...Én se tudom milyen hülyeség
2015. jan. 27. 18:01
 5/11 anonim ***** válasza:
Azt még megértem, hogy egy negyedikes nem tudja megoldani. Azt is, hogy ide nem regisztrál. Na de te? Te sem tudtad? Innen kell segítséget kérni?
2015. jan. 27. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 2xSü ***** válasza:
100%

Ha egy negyedikesnek ilyet még nem kell tudnia, akkor ne is akarja tudni. :-)


Ha egy adott korban már tudni kell ezt megoldani, akkor oldja meg.


Vikike: Legalább ne kamuznál. Más kérdést is tettél fel itt, ami alapján pont abban a korban vagy, amikor ezt tanuljátok. Legalább legyél őszinte, ha már a segítségünket kéred. Igen, mi is el fogjuk várni, hogy tegyél te is erőfeszítéseket, de neked kell megtanulni ezeket. A dolgozatnál, a felelésnél nem leszünk ott. Gondolom nem akarsz két év múlva megbukni, mikor természetesnek fogják venni azt, hogy te ezt tudod.


#1: Nem jó, ha megoldod más házi feladatát. Adj segítséget, adj hozzá támpontot, de így csak bemásolja a füzetébe, anélkül, hogy elgondolkodna rajta. Így csak azt segíted elő, hogy megbukjon év végén.

2015. jan. 27. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Igenis jól tette hogy segített,amúgy sem érek vele sokat mivel az ismerősöm ilyent még nem tanult,azt hittem más megoldás is van
2015. jan. 27. 19:15
 8/11 2xSü ***** válasza:
100%

Pont ez az, hogy nem segített, hanem megcsinálta helyetted. A kettő nagyon nem ugyanaz. Nem mindegy, hogy segítek neked elmosogatni – mondjuk összeszedem a tányérokat, vagy eltörölgetem azokat –, vagy elmosogatok helyetted, míg te leülsz mondjuk megnézni egy filmet.


Az a gond, hogy ezt neked kell megtanulni. A feladatot azért adták fel, hogy gyakorold, hogy ellenőrizd, hogy a tényleg rendelkezel-e azzal a tudással, ami a feladat önálló megoldásához kell, mert ha nem, azt észre fogod venni, kinyitod újra a könyvet, átolvasod, stb…


Így viszont nem nézel meg semmit, csak lemásolod a megoldást, és kész, anélkül, hogy akár egy kukkot is értenél belőle.

2015. jan. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 2xSü ***** válasza:
100%

A segítség valahogy így hangzik:


Azt keressük, hogy „melyik az a két szám”. Ergo két ismeretlen számunk van. Jelöljük őket x-el és y-al.


Nézzük meg mit tudunk erről a két számról, azaz x-ről és y-ról.


Például tudjuk, hogy „a különbségük 95”. Magyarán az egyiket kivonva a másikból 95-öt kapunk. Legyen mondjuk az x a nagyobb szám, ekkor ezt fel tudjuk írni így:

x - y = 95


Mit tudunk még? Tudjuk, hogy a hányadosuk 6, azaz a nagyobbat elosztva a kisebbel hatot kapunk eredményül. Tehát:

x / y = 6


Oké. Van két ismeretlen, és van két egyenlet. A trükk, hogy az egyik egyenletből kiszámoljuk az egyik ismeretlent, teljesen úgy, mintha a másik értékét ismernénk. Pl.:

x - y = 95

Adjunk hozzá mindkét oldalhoz y-t, és megkapjuk, hogy:

x = 95+y


Oké. Most van egy másik egyenletünk (x/y=6). Itt az összes x helyére beírjuk a 95+y kifejezést, hiszen ezek egyenlőek. Kapni fogunk egy olyan egyenletet, amiben egyetlen ismeretlen van. Ez az egyenlet – remélhetőleg az a tudásod megvan, hogy egy egyismeretlenes egyenletet megoldj – megoldható, hiszen egy ismeretlen van benne. A végén ki fog jönni, hogy y= valamennyi. Ezt az y-t aztán vissza lehet helyettesíteni bármelyik egyenletbe, és akkor megint kapsz egy olyan egyenletet, amiben egyetlen ismeretlen van, tehát meg tudod oldani. A végén megkapod a két ismeretlent, és ahogy kezdtük a feladatot ez a két ismeretlen jelöli azt a két számot, amit keresünk.


Ez segítség, mert nem a megoldást adja a kezedbe, de segít abban, hogy megértsd, hogy mit kell csinálni. Ha ennek ellenére nem tudod megoldani, akkor meg tudod mondani, hogy melyik része nem világos, hol akadtál el, és tudunk egy újabb löketet adni.

2015. jan. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
2xSü teljesen igazad van, és hasonlóan szoktam máskor segíteni, de most megszállt valami, és leírtam a megoldást :)
2015. jan. 28. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!