A kádban 80 liter 55 celsius fokos víz van. Mennyi 16 celsius fokos vizet kell hozzáengedni, hogy 42 celsius fokos vizet kapjunk?

Valaki segítsen ezzel a feladattal! Annyit tudok hogy a faj és mólhővel kell valahogy megoldani meg a termikus kölcsönhatással.
2010. febr. 9. 17:35
 1/3 anonim ***** válasza:

Én először is csinálnék egy táblázatot.Imádom az ilyen fajta feladatot:D az első sorba beírnám a mértékegységeket. m(l) a második kocka C° a harmadik meg a Hőmennyiség rész alatta pedig 1. 2. 1.+2. az elsőbe leírod,h 80l 55C-os víz a másodikba x l 16c -os víz a hamradikba az 1+2-höz pedig 80+xl és 42Cos a hőmennyiség alá pedig az első részhez 80.55 utána 16.x utána (80+x).42 az eslő kettőnek kell a harmadikkal egynelőnek lenni így felírod egy egyenlettel

80.55+ 16x= (80+x).42 kiszámolod majd x-re kijön az,h 40 tehát 80l 55C°-os vízhez 40l 16C°-os vizet kell hozzáönteni,h 42C°-os legyen...remélem érthető,de nem tudok magyarázni:S

2010. febr. 9. 17:47
 2/3 anonim ***** válasza:
x1 helyett x.16 bocsi
2010. febr. 9. 17:48
 3/3 anonim válasza:

Egyszerű hígítási feladatra visszavezethető:


55fok 26 lit.


42fok


16fok 13 lit.


A keresztszabály alapján:(arányosság) 26 lit. :13 = 80:x


ebből X= 13x80/26 = 4o lit.

2013. febr. 16. 11:48