Mi a megoldás? Elmagyaráznátok mint egy hülyének?

Mekkora a derékszögű háromszög átfogóhoz tartozó súlyvonalának hossza ha a befogók nagysága a=3cm b=4cm
2015. febr. 1. 12:24
 1/3 anonim ***** válasza:

Az átfogót ki tudod számolni a Pithagorasz-tételből


a^2+b^2=c^2

9+16=c^2

c=5


Az átfogóhoz tartozó súlyvonal éppen fele az átfogónak.

Ez a Thálesz-tétel miatt van. Az átfogó fölé rajzolt körön rajta van a derékszögű csúcs. A kör középpontja O, az átfogó felezőpontja.

Ezért OA=OB=OC.

AB=5, ezért OA=OB=OC=2,5


Vagyis s=2,5.

2015. febr. 1. 13:26
 2/3 A kérdező kommentje:
Koszi, le köteleztél...de rajzot nem tudod elmagyarázni ?
2015. febr. 1. 16:07
 3/3 anonim ***** válasza:

Például ezen az oldalon a 2. ábra:

[link]


AC=4

BC=3

----

AB=5


Az AB felezőpontja az O, amit összeköt a C ponttal.

2015. febr. 1. 18:04