Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Tudnátok nekem segíteni...

Tudnátok nekem segíteni matematikában?

Figyelt kérdés

Ez a feladat:


A szabályos oktaédert nyolc szabályos háromszög határolja.Az oktaéder éle:

d=6 cm

Számítsd ki az oktaéder felszínét és térfogatát!!


2015. febr. 2. 13:29
 1/4 2xSü ***** válasza:

Az oktaéder felszíne az nem más, mint az őt határoló háromszögek területének összege. Kiszámolod, hogy egy szabályos háromszögnek mekkora a területe, és megszorzod 8-al, azaz az oktaédert határoló háromszögek számával.


A térfogatnál meg észre kell venni, hogy két négyzet alapú gúláról van szó, ki kell számolni egy-egy ilyen gúla térfogatát és megszorozni kettővel, mert két ilyen gúla adja ki az oktaédert. A gúla magasságát Pitagorasz-tétellel tudod kiszámolni.

2015. febr. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem vagyok nagyon jó matekból,tudnál nekem segíteni?
2015. febr. 2. 13:41
 3/4 2xSü ***** válasza:

Fentebb segítettem, leírtam a lépéseket. Melyiknél akadtál el?


(Nem, helyetted nem végzem el a konkrét számítást. Nem csinálom meg senki házi feladatát.)

2015. febr. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
A lépéseid alapján aztán rájöttem a megoldásra,köszi a segítséget:)
2015. febr. 2. 18:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!