Hogyan számítjuk ki, hogy 90%-os hangyasavból 250cm3 20%os hangyasavhoz mennyi kell?

2015. febr. 3. 08:25
 1/1 anonim ***** válasza:

Milyen %? Mert ha nem mondanak semmit, akkor ugye tomegszazalek szokott lenni.

Ki kell szamolni hany gramm hangyasav van 250cm3 20%os hangyasavoldatban, majd utana azt, hogy az mennyi 90%os oldatban van benne.

Ahhoz pedig kell a 250cm3 20%os hangyasav oldat surusege. Illetve kell a 90%os hangyasav surusege is.


Egyszerusitve ha viz surusegunek vesszuk, akkor legyen 1g/cm3 mindketto (bar erosen ketlem hogy ilyen egyszerusites jogos lenne, foleg a 90%os oldat esetere, de mindegy), akkor 250*0.2 = 50g hangyasav 50/0.9 = 55.55g 90%os oldatban lesz, igy ennyi kell a 90es hangyabol, a maradek (250-55.55 = 194.45) meg viz lesz.

2015. febr. 3. 10:17