Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan kell -2 (x-3) +2=0...

Divus0614 kérdése:

Hogyan kell -2 (x-3) +2=0 egyenletet levezetni?

Figyelt kérdés
Ezt az egyenletet kéne megoldanom, de nem jutok dűlőre vele. A zárójel itt abszolút értéket jelöl, a megoldás elméletileg -2 és -4, de nem értem ezek hogyan jönnek ki. (Ez egy függvényes feladathoz kellene, mint zérushely megtalálása)

2015. febr. 3. 20:07
 1/3 anonim válasza:

Az abs(x-3) értéke vagy negatív vagy pozitív, attól függően, hogy x értéke mi.

1. megoldásnál oldd meg úgy a feladatot, ahogyan itt leírtad, azaz zárójelben az x-3.

2. megoldásnál szorozd be a zárójeles kifejezést (-1)-gyel, és úgy oldd meg.


Azért kell így tenni, mert az abs érték jel azt csinálja, hogy a pozitív kifejezést/értéket "nem bántja", a negatívból viszont pozitívat csinál.

Ha tehát elhagyod az abs jelet, akkor Neked kell gondolkodni arról, hogy a kifejezés pozitív legyen. Ezt úgy teheted meg, hogy beszorzod (-1)-gyel. Mert ugye -*- az+

2015. febr. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, a két eredmény tudtam miért jön ki, csak a megoldás menetét nem értettem, egy órája próbálkoztam, visszahelyettesítéssel kijött, de ha neki akartam állni behelyettesítés nélkül mindig más lett az eredmény. Közben egyik barátom felvilágosított, hogy hol rontottam el a megoldás menetét, (ahol osztani kellett 2-vel, én szoroztam) így mostmár tiszta. Viszont amit te írtál egy másik fajta megoldás, és így nekem egyszerűbb. Még egyszer köszönöm!
2015. febr. 3. 21:10
 3/3 anonim válasza:
Szívesen.
2015. febr. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!