Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egy henger térfogatát kéne...

Egy henger térfogatát kéne kiszámolni aminek a paraméterei: magassága 10cm, alapkörének sugara 1cm-enként változik 1cm-től 8cm-ig. Hogyan kéne ezt megoldani?

Figyelt kérdés

2015. febr. 4. 17:35
 1/6 anonim ***** válasza:

A henger térfogata:


mr^2*pi,


ahol m a magasság, r a sugár, és pi a pi szám, ~3,14.

2015. febr. 4. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nekem a változó sugárral lenne problémám a képletet tudom.
2015. febr. 4. 17:42
 3/6 anonim ***** válasza:
Nyolcszor végigszámolod kézzel vagy számológéppel, vagy programmal.
2015. febr. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nincs valami rajzod erről a csodahengerről?
2015. febr. 4. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez nem véletlenül egy csonkakúp?


Nem világos, hogy hogyan változik a sugár, lépcsőzetesen vagy lineárisan. Ha 9 lépcsőben változik 7 cm-t, akkor az 1 cm-enként az előbbire enged következtetni, vagyis itt 10 db hengerről van szó egymásra pakolva. Vagy nem?

2015. febr. 4. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Tényleg jó lenne látni a teljes feladatot. Én személy szerint nem tudom értelmezni így. Az alapkörnek egyféle sugara van, mégpedig ugyanaz a felső és alsó kör sugara. Ha már különböző sugárhosszakról van szó akkor max. az lehet, hogy egymásra vannak rakva, akkor viszont már nem "egy henger" az amit keresek.

Nem arról van szó, hogy 8 db hengernek kell kiszámolni a térfogatát? Az adatok: m1=10cm r1=1cm ; m2=10cm r2=2cm ; stb.

Azt tudom elképzelni, hogy az így kapott eredményeket kell megfigyelni, hogy a sugár változásával hogy változott a térfogat.

?????

2015. febr. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!