Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » JÓ MATEKOSOK! SÜRGŐS! Hogyan...

JÓ MATEKOSOK! SÜRGŐS! Hogyan kell megoldani egy egyenletet a behelyettesítő módszerrel?

Figyelt kérdés

Itt egy példa:

[link]


Szeretnék kérni egy kis érthető magyarázatot arról, hogyan is működik ez. :)



2015. febr. 12. 18:09
 1/3 A kérdező kommentje:

Ez a jó link:

[link]

2015. febr. 12. 18:10
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem szép egyenletrendszer, de semmi nehéz nincs benne.


A második egyenletet beszorzod hattal.


4X + 14 - 3Y + 9 == 42


Y-t kifejezed:


Y == (4X+19)/3 (ELLENŐRIZD, világéletemben az egyszerű számításokat toltam el, pedig gondolkodni alapvetően tudok).


Ez behelyettesíted az első egyenletbe:


(X + 2)((8X + 38)/3) == 2(X - 7)((4X + 19)/3))


Beszorzol hárommal, zárójeleket felbontod, az egyenletet rendezed, nekem ez jött ki:


72X == 364


X == 91/18


Ezt beírod abba az egyenletbe, amelyikbe a szíved kívánja (én az elsőt ajánlom, mert abban nincs tört), és megoldod Y-ra is.


Még egyszer elmondom: ELLENŐRIZD LE a számításaimat, mert komoly esély van rá, hogy valahol egy mínuszt benéztem, vagy rosszul adtam össze két számot.


Megjegyzés: Lehet, hogy Y-ra két megoldás jön ki. Ellenőrisd, hogy mindkettő gyöke legyen mindkét egyenletnek. Ha újraszámolod, és X-nek jön ki kettő (mert nem egyszerűsödnek a másodfokú tagok), akkor mindkét esetet kell tárgyalni.

2015. febr. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2015. febr. 12. 20:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!