[link]



[link]



valaki megtudná oldani nagyon fontos lenne, még ma..



2015. febr. 12. 19:03
 1/1 Csicsky ***** válasza:

A második esetében ezeknek a felhasználásával tudod megoldani:


Koszinusztétel: c² = a² + b² – 2*a*b*cosγ

Szinusztétel: sinα/a = sinß/b = sinγ/c


c² = a² + b² – 2*a*b*cosγ, ebből:


cosγ = (a² + b² – c²)/(2*a*b)


γ = arccos(cosγ)


Aztán: sinß/b = sinγ/c, ebből:


sinß = sinγ*b/c


ß = arcsin(sinß)


És végül: α = 180º – (ß + γ)

2015. febr. 12. 22:11