Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Jókai M. :Az aranyember c....

~Andy~ kérdése:

Jókai M. :Az aranyember c. művel kapcs. Ban kaptunk pár állítást. Szóval hogy ebben mi igaz és mi hamis és miért. Eléggé részletesen kéne elemezni az állítást, indokold is a válaszod! Komoly és értelmes válaszokat kérek köszönöm! (mondatok lent)?

Figyelt kérdés

1. Ali Csorbadzsinak sikerült idősebb lányát magával szöktetnie.

2. Brazovics fejében megfordul az a gondolat is, hogy Tímár elvehetné feleségül Athalie-t.

3.Timéa unokája hálásan emlékezett Timár Mihályra.

4. Timéa második házasságából három gyermek született. Ők vezették tovább Tímár üzleteit.

Remélem kérdésem érthető volt! Előre is köszi a válaszokat!



2015. febr. 15. 19:43
 1/6 chtt ***** válasza:

A negyedikben biztos vagyok. Az hamis.

"És a kincseken, miket Timár neki hagyott, nem volt áldás. Egyetlen fia volt Timéának második férjétől, az nagy tékozló lett; a roppant birtok épp olyan mesésen elpusztult a keze alatt, mint ahogy előtámadt. Timéa unokája már abból a kegyadományból él, amit Timár alapítványul hagyott elszegényült rokonok számára. Ez az egy maradt meg utána."

2015. febr. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 chtt ***** válasza:

Egyébként itt vagyon ni: [link] - ha olvastad, tudod, kb. hol köll keresni a válaszokat


Megnéztem - jól emlékeztem, csak egy leánya volt Alinak, s bár azt tényleg sikerült magával szöktetnie, szerintem ez hamis.


Az hármasra azt mondanám, hogy ez az angol tesztekből ismert tipikus "we don't know" válasz, mert az író nem írja. Az előző hozzászólásom kapcsán kalkulálhat az ember, hogy mivel a Timár által hagyott alapítványból él, éppenséggel hálás is lehetett, de ezt az író így nem írja le.


A kettest mindjárt kikeresem. Nekem úgy rémlik, hogy amikor Tímár egyre gazdagodott, Brazovics tényleg gondol rá, hogy Tímár elvehetné Athalie-t, de oly rég olvastam...

2015. febr. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ohh köszönöm szépen! :) Sokat segítettél!!!
2015. febr. 15. 20:20
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

1. Az elsőt igazán nem tudom Az igaz, hogy sikerült megszöktetnie a lányát, de hogy volt másik is és ez idősebb lánya lenne arról szó sincs. Tudtommal Tímea az egyetlen lánya volt.


2. Igaz.

....De ad vocem Timár! Egy mentő gondolat támadt Brazovics úr fejében.

Ezt a Timárt ő gyűlöli nagyon. Elvesztené egy kanál vízben. Vajon nem jó volna, ha a leányát hozzá adná feleségül?

Hiszen nincsen ő Kacsuka úrhoz hozzávarrva. Ha nem akar a kapitány házasodni, hát menjen sáncot ásatni; itt az a kérdés, hogy Athalie férjhez menjen.

És a csere nem volna rossz. Ez a Timár ugyan egy megvetésre méltó gézengúz, egy felakasztani való rabló, de mindjárt nem lenne az, mihelyt Athalie-t nőül venné. Lám, még az is egyszerre becsületes emberré lenne általa. Megszűnnék az ellenségeskedés, a versenyzés; társ lenne az üzletben; minden újra rendben lenne.


3. Erről nem ír Jókai, hogy mennyire volt hálás, csak annyit, hogy a Tímár-féle kegyadományból élt. Ezért éppen hálás is lehetett:

....Timéa unokája már abból a kegyadományból él, amit Timár alapítványul hagyott elszegényült rokonok számára. Ez az egy maradt meg utána.


A negyediket már megválaszolták előttem

2015. febr. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 chtt ***** válasza:
100%

Á, látom, a négyes meg is válaszolta a maradék bizonytalant. Szuper, akkor nem is keresem tovább.

Sok sikert, kedves kérdező!

:)

2015. febr. 15. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ment a zöld kéz mindenkinek! :))
2015. febr. 15. 20:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!