Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Vádbeszéd Kreon ellen. Milyen...

Vádbeszéd Kreon ellen. Milyen fogalmazást lehetne erről írni?

Figyelt kérdés
Erről kellene egy fogalmazást írni, de én ebbe nem vagyok jó, nem tudok összefüggő fogalmazást írni ilyenekről, ha valaki megkérdezi hogy elolvastam-e. Igen elolvastam! Valaki segítsen PLS! Sürgős, nagyon megköszönném aki segíteni meg írni! :)

2015. febr. 16. 11:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Bevezetés - tárgyalás - befejezés.
2015. febr. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
na nem mondod?! ezt eddig én is tudtamxddd
2015. febr. 16. 13:16
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem kell ilyen görcsösen hozzáállni. Egyszerűen írd le összefüggő mondatokban, hogy mik voltak azok a hibák, bűnök, amiket elkövetett.

Amire még emlékszem belőle:

- az istenek törvényeivel szemben álló parancsot adott (a halottat tilos eltemetni)

- a dolog eleve igazságtalan volt, hiszen a két testvér, aki megölte egymást, egyformán bűnös volt, egyiküknek mégis megadták a végtisztességet

- Antigonét lehetetlen helyzetbe hozta (vagy az istenek vagy a király törvénye ellen vét)

- képes volt halálra ítélni a saját fiának menyasszonyát

- fiára sem hallgatott

- gőgösségében nem értette meg Haim szavainak értelmét, aki nem őt akarta fenyegetni, hanem figyelmeztetni, hogy neki, a fiának is halálát okozza.

2015. febr. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Végre egy értelmes válasz, egy fokkal többet segitettel,koszonom!:)
2015. febr. 16. 16:32
 5/5 anonim ***** válasza:
Csak egy fokkal? Megállj, nem válaszolok többet neked! :)
2015. febr. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!