Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egy fogalmazasban kene segitse...

HPatrick kérdése:

Egy fogalmazasban kene segitseg . Ha lehet minnel hamarabb . a tobbi lent?!

Figyelt kérdés

celtalanul toli az idejet:őgyeleg,lézeng,ténfereg,ácsorog,ácsingózik,állong

lusta ember:tétlen,henye,rest,lusta,tohonya,lomha,tunya .Mindkéet felsorolas rokonértelmű szavait felhasználva irj egz lassitott fogal... .Néhany cimajánlat : Az ácsorgács művészete , Rest emberek világtalálkozója



2015. febr. 16. 18:12
 1/7 anonim válasza:
Helyes írni tanulj meg előbb.
2015. febr. 16. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
most nem az a fontos ,siettem...
2015. febr. 16. 18:17
 3/7 anonim válasza:
:D
2015. febr. 16. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia !

Az ácsorgás művészete


Hamarabb értem a találkozónk helyszínére, ezért várnom kellett.

Nézelődtem, hogy eltöltsem valamivel az időm, messzebb menni nem akartam, hátha a barátom is előbb itt lesz.

Ekkor figyeltem fel egy ápolatlan külsejű, tétova alakra, aki egyik lábáról a másikra állva, látszólag céltalanul ácsorgott a fal mellett.

Néha tett néhány tétova lépést, őgyelgett erre-arra, de mindig visszatért előbbi helyére.

Cigarettát szorongatott ujjai között, néha zsebre tette a kezét, fázósan húzta össze vékonyka kabátját.

Az aluljáróban hideg volt, de még mindig jobb idő volt itt, mint fent. Erős szél fújt, hordta az esőcseppeket az emberek arcába, akik hazafelé siettek a napi munka után.

Emberünk céltalanul töltötte idejét, semmi dolga nem volt, csak lézengett, nézelődött, egyik üzlettől őgyelegve ment a másikhoz.

Valami maradékot kereshetett, amit elrágcsálhatna, amit siettében otthagyott valaki.

Egy potya falat után ácsingózhatott, amit végre meg is talált. Papírzacskóba csomagolt pogácsa lehetett, mohón ette.

Ahogy ott állongott, egy másik hajléktalan közeledett, kezet fogtak, s már ketten ődöngtek jobbra-balra a mozgólépcsőkön le-fel siető emberek között.

Jegyük nem lehetett, az ellenőrök pedig ott voltak a lépcsők mellett, nem engedték volna lemenni őket.

ismét a falnak támaszkodva ácsorogtak, beszélgettek, olyan egykedvűen töltötték idejüket, az idő számukra végtelennek tűnhetett.

Csak teljen el minél előbb, talán este a szállóra mehettek ott tölteni az éjszakát, hiszen hideget jósolt a meteorológia.

Addig kellett valahogy kibírni azt a pár órát, lézengve, céltalanul kóborolva itt az aluljáróban.

Megérkezett a barátom, sietve indultunk lefelé a mozgólépcsőn, az előadás nemsoká kezdődik, igyekeznünk kellett. Alkalmi ismerőseim ottmaradtak.


Persze nem tudom, hányadikos vagy, elvárható-e tőled ilyen tárgyú fogalmazás ?

2015. febr. 16. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
tokeletes,koszonom szepen :DDD
2015. febr. 16. 20:26
 6/7 A kérdező kommentje:
nagyn szepen fogalmazol :)
2015. febr. 16. 20:27
 7/7 anonim ***** válasza:
Szívesen segítettem, Köszönöm az elismerést ! Én csak nagyon igyekszem!
2015. febr. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!